Kładka coraz bliżej Wisły

Gazeta Wyborcza - Regionalna (Stoleczna) - - WYDARZENIA -

Jest decyzja lokalizacyjna dla kładki pieszo-rowerowej, która ma zostać przerzucona przez Wisłę na osi ul. Karowej i Okrzei. To wstępne wytyczenie przeprawy, jeden z najważniejszych dokumentów poprzedzających wydanie pozwolenia na budowę. – Prace projektowe są w toku, podobnie jak uzgodnienia ze wszystkimi instytucjami, które muszą wyrazić zgodę na inwestycję – mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Wylicza, że po decyzji lokalizacyjnej trzeba jeszcze m.in. pozyskać odstępstwa od zakazów określonych w prawie wodnym, uzgodnić inwestycję z państwowym przedsiębiorstwem Wody Polskie oraz z konserwatorem zabytków zdobyć tzw. pozwolenie wodnoprawne i pozwolenie na budowę.

– Ostateczny termin ukończenia dokumentacji zależy od tego, jak długo będą trwały uzgodnienia (terminy te nie są od nas zależne) – zakładamy jednak, że zgodnie z planem uda się zakończyć ten etap w przyszłym roku – mówi Pieńkos.

Koncepcję tego 463-metrowego mostu wyłoniono w konkursie architektonicznym. Jesienią 2017 r. wygrała pracownia Schuessler-Plan Inżynierzy.

Wmarcu 2018 r. miasto podpisało z nią umowę na opracowanie szczegółowego projektu. Jeszcze w 2019 r. ZDM chce ogłosić przetarg na wykonawcę, a budowa kładki wg wstępnych założeń potrwa do końca 2020 r. lub do wiosny 2021.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.