I których świat nadal, mimo że są dorosłe, do tego się zawęża

Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy - - KULTURA -

na Instagramie, na którym bogaci z domu młodzi ludzie zupełnie na serio chwalą się swoim bogactwem. Jednak wielu młodych, wszczególności dzieci, a tych wśród odbiorców Lorda jest bardzo dużo, traktuje to dosłownie. Czyli dla nich upokarzanie jest po prostu upokarzaniem…

...a nie żartem. Kupowanie sobie przyjaciół jest kupowaniem przyjaciół, bogactwo Kruszwila, które posiada w wieku lat 16, nie wiadomo skąd, oraz płynące z niego przywileje są dla nich realne. I ten odbiór widać w komentarzach. Niektórzy bronią w nich osób o niższym statusie ekonomicznym. Tłumaczą, że nie wszystko, co jest tańsze, jest złe, że życie na wsi jest fajne. Dyskutują z narracją promowaną przez Lorda, bo traktują ją poważnie. Jak wyjaśnić fenomen Lorda? Ma w końcu prawie 2,5 mln subskrybentów.

Zaskakuje nas jego wielka popularność, zwłaszcza że w ocenie dorosłych oraz profesjonalistów nie ma szczególnej charyzmy. Ale wśród młodych wywołuje dużo reakcji – podziwu, złości, śmiechu. Pytałam kilku dziewięcio- i 12-latków, co o nim myślą. Odpowiedzi były różne: „Nudzi mi się, to oglądam”, „Wkurza mnie, ale też śmieszy”, „Bo koledzy oglądają”. Większość dziewięciolatków nie miała pojęcia, co oznacza słowo „dziewica”

Są osoby, które wychowały się online

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.