URODA

Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy - - ZAPROJEKTOWANE -

– wegetarianka, lubi karmić ludzi. Na Facebooku prowadzi grupę, która pomaga odnaleźć zaginione zwierzęta domowe. Rozwija targi Ekotyki, które odbywają się w Krakowie i Katowicach. Dziś, 8 grudnia, weźmie udział w spotkaniu

w Krakowie czyli bez stosowania hydrolatu, który pomoże wtransporcie w głębsze warstwy, efekt może być odwrotny, bo zapchamy skórę.

Musimy też zdawać sobie sprawę z tego, że w kosmetykach naturalnych zazwyczaj jest większe stężenie substancji odżywczych. Nie każdy dobrze na to reaguje. Mnie samej zdarzyło się uczulenie na kosmetyk organiczny dobrej polskiej marki, a moje koleżanki bardzo go sobie chwalą. Mężczyźni też kupują takie kosmetyki?

Panowie biorą z nas przykład. Próbują i przekonują się. Jak my. Wybierasz kosmetyki naturalne i kolejny etap to domowa wytwórnia balsamu?

To wciąga. I nie jest trudne. Miałam w domu masło shea, które bardzo wolno zużywałam. Postanowiłam, że ukręcę z niego balsam do ciała. Dodałam olej ze śliwek, roślinną glicerynę, trochę organicznego soku z aloesu, ana samym końcu olejek eteryczny z kwiatów ylang-ylang. Zadowolona z efektu pracy nasmarowałam się swoim dziełem po kąpieli i zamieniłam się w śliską glistę, ledwo wyszłam zwanny. Załamana otuliłam się szlafrokiem imyślałam, co poszło nie tak. Może gramatury nie te, może skład nieodpowiedni... W końcu postanowiłam to coś z siebie zmyć. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że skóra jest gładka i bez śliskiej warstwy. Wystarczyło poczekać parę chwil, żeby skóra „zjadła” to, co jej zafundowałam. Żaden drogeryjny balsam nigdy nie dał mi takiego efektu.

Karolina „Karla” Kiepas

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.