REPUBLIKA GILEADU U BRAM

Gazeta Wyborcza - - OPINIE -

i rozkazy. „Nie tęsknisz za pracą zawodową?” – zapytała podręczna swoją panią. Serena stwierdziła tylko, że „nie lubi robótek ręcznych”, jedynego zajęcia przewidzianego dla obywatelek Gileadu.

Praca zawodowa – to jest to. Oczywiście, bywa męcząca, nieznośna, upokarzająca, ale wyobraźmy sobie skalę upokorzeń, jakich doznawałyby kobiety, gdyby wszystkie plany PiS się ziściły. Siedzisz w domu i rodzisz. Każdy stosunek seksualny napawa cię lękiem, bo możesz zajść w ciążę. Antykoncepcja jest karana więzieniem, edukacji seksualnej nie ma w szkołach, a internet jest cenzurowany przez grupę purytanów pod przywództwem posłanki Sobeckiej. Rodzisz, jak nakazano w Starym Testamencie, w bólach i cierpieniach. Jak umrzesz, małżonek sobie poradzi, bo pań do „bycia czyjąś żoną” jest wiele.

Droga i sens twojego życia są z góry zaplanowane, rządzi religia polityczna. Co prawda nie ma ona nic wspólnego z Biblią, bo katolicy, a zwłaszcza ci u władzy, Biblii nie czytają, ale jest równie surowa dla kobiet jak w Gileadzie. Rząd dusz, a zwłaszcza ciał, przejęli należący do partii biskupi i księża.

Jest jak teraz, tylko bardziej. Kobiety wykonują nieodpłatną pracę na rzecz mężczyzn oraz wychowują. Chłopców tylko do siódmego roku życia, potem przejmuje ich Narodowy Instytut Wychowania, by nauczyli się czcić pamięć Lecha Kaczyńskiego, walczyć i ginąć za ojczyznę. Ustawa Gowina jest udoskonalona. Partyjna rada zarządza nie tylko uczelniami, ale każdą indywidualną pracą naukową. Szefem intelektualnej kontroli zostaje poseł Cymański, najsubtelniejszy mózg w partii.

Po odchowaniu dzieci, względnie po oddaniu ich pod władzę NIW, kobiety zajmują się starzejącymi się mężczyznami. Dożywotnia, domowa opieka dla wszystkich panów jest zagwarantowana w konstytucji, tak jak pełne zniewolenie kobiet. Niewiele się zmienia w mediach. Już dziś stanowią najdoskonalszą formę propagandy, o jakiej religijni dyktatorzy z Republiki Gileadu mogą tylko marzyć.

A dla odprężenia zapraszam na X Kongres Kobiet, Łódź, 16-17 czerwca. Zarejestruj się (www.kongreskobiet.pl) i poznaj moc kobiet!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.