Zmiany dla posiadaczy kont w Deutsche Banku

Gazeta Wyborcza - - GOSPODARKA - PIOTR WINNICKI

Klienci Deutsche Bank Polska muszą przygotować się na kilka dni ograniczeń w korzystaniu z systemu bankowego. Problemy klientów mają związek z przejęciem ich banku przez Santander Bank Polska. Największe zmiany będą miały miejsce w najbliższy weekend, ale pewne przeszkody klienci napotkają już dziś.

Santander Bank Polska realizuje plan wchłonięcia polskiego oddziału Deutsche Banku zgodnie z wcześniejszym harmonogramem, czyli przejęcia klientów w czwartym kwartale 2018 r. Już wcześniej Santander Bank informował o tym, że chce przeprowadzić migrację danych niezwłocznie po włączeniu prawnym, czyli po wpisie do KRS.

Na sobotę 10 listopada zaplanowano rozpoczęcie procesu przenoszenia produktów. Jednak już dziś należy spodziewać się początku utrudnień dla klientów – nastąpi ograniczenie usług infolinii (Teleserwisu) Deutsche Banku. Wyjątkiem ma być zastrzeganie zgubionych lub skradzionych kart – tego rodzaju zlecenia będą realizowane bez zakłóceń. Natomiast od godz. 10 nie będzie można składać innych dyspozycji dotyczących kart kredytowych i zamawiać dokumentów bankowych.

W piątek oddziały Deutsche Bank Polska zostaną zamknięte o godz. 15, a o godz. 18 nastąpi wyłączenie systemu transakcyjnego, czyli db easyNET oraz db powerNET. Przelewy wprowadzone i zautoryzowane w tym dniu po godz. 15 będą zarejestrowane do realizacji w kolejnym dniu roboczym i zostaną automatycznie przeniesione do systemu Santandera.

W sobotę (10 listopada) systemy bankowości elektronicznej Deutsche Banku będą niedostępne i potrwa to aż do poniedziałku (11 listopada). W tych dniach korzystanie z kart i bankomatów będzie odbywać się bez zmian.

Od 12 listopada funkcjonalności db easyNET oraz db powerNET zostaną wyłączone, a serwisy będą służyły jedynie do procesu przeniesienia do usług Santander online. Klient, który będzie chciał zrobić przelew, będzie musiał najpierw przejść proces migracji do Santander Bank Polska i dopiero wtedy złożyć dyspozycję. Od poniedziałku także dyspozycje związane z realizacją przelewów i lokatami dotychczas składane przez Teleserwis będą dostępne za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej Santandera. Dyspozycje te nie będą możliwe przez infolinię.

Otwarcie dotychczasowych oddziałów Deutsche Banku pod szyldem Santander Bank Polska nastąpi 13 listopada, dzień po niespodziewanie wolnym dniu 12 listopada.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.