5. Festiwal Matematyki

Gazeta Wyborcza - - NAUKA -

Myśl logicznie! Przecież to logiczne! – ile razy słyszeliśmy te sformułowania lub sami ich używaliśmy? Tylko… czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad ich prawdziwym sensem? Czy logika i nowe technologie faktycznie porządkują nasze życie? Jak matematyka obecna jest w cyfrowym świecie? Jak dzięki temu uczyć się efektywniej i z większą przyjemnością? Przyjdź na 5. Festiwal Matematyki i przekonaj się, że „matematyka się liczy!”. Będzie to okazja do przeżycia wspaniałej matematycznej przygody, odkrycia jej fascynujących tajników, nieoczywistych zasad, które otaczają nas na co dzień. Będziemy też przybliżać świat, który „myśli za pomocą matematyki”: jego mieszkańcami są komputery, roboty, maszyny. Pokażemy, jakie pożytki dla rozwoju dzieci płyną z nauki programowania czy inżynierii.

Odkryjemy nowe oblicze matematyki! Zapraszamy do kolejnej, fascynującej przygody!

Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Dla każdego przygotujemy wiele niesamowitych atrakcji w postaci stoisk tematycznych i warsztatów.

Dla dzieci: będzie to świetna nauka poprzez zabawę, eksperymenty, zagadki i łamigłówki.

Dla rodziców i nauczycieli: inspiracja do tego, jak zachęcać i pomagać najmłodszym w nauce, poznanie nowych metod w dydaktyce, trendów, innych kierunków myślenia.

Podczas wydarzenia wszyscy przeniesiemy się do matematycznego świata. Będziemy udowadniać, że nauczanie matematyki może być atrakcyjne i nowoczesne. Będzie inspirująco! Bądźcie z nami! Bo matematyka się liczy! ZAPISY: Wyborcza.pl/matematyka

PARTNER AKCJI

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.