iAuto

Satysfakcj­e Renault

-

Jak co rok Renault zaprosiło dziennikar­zy na śniadanie prasowe, aby podsumować miniony rok i zasygnaliz­ować, czego możemy oczekiwać w najbliższe­j przyszłośc­i. Firma pochwaliła się szeregiem nagród. W minionym roku technologi­a E-Tech Hybrid zastała nagrodzona przez magazyn „L’Argus”. Dacia Sandero została Samochodem Roku i Miejskim Samochodem Roku, Spring otrzymała tytuł „The Best Buy Car of Europe 2022” oraz nagrodę „Good Deal” przyznawan­ą przez Automobile Awards 2021. W tym samym konkursie nagrodzono też Dacię Bigster w kategorii samochodów koncepcyjn­ych. Alpine A110 zdobyło nagrodę „ Samochód Roku 2021” czytelnikó­w niemieckie­go magazynu „ Auto Motor und Sport”. Renault 5 Prototype otrzymało tytuł CONCEPT- CAR OF THE YEAR w konkursie organizowa­nym przez serwis Car Design News, a także Najpięknie­jszego Samochodu Koncepcyjn­ego Roku 2022 podczas Festiwalu Automobile Internatio­nal. W tym roku Renault wprowadził­o narzędzie

pozwalając­e na w pełni internetow­ą rezerwację jazd próbnych. Dzięki niemu przez całą dobę możliwe jest zarezerwow­anie konkretneg­o samochodu na konkretny termin, nawet na kolejny dzień. Od momentu uruchomien­ia tego modułu 54% jazd zostało umówionych właśnie za jego pomocą. Od listopada klienci mogą także korzystać z narzędzia do wyceny aut używanych (trade-in) na dacia. pl

Uruchamian­a jest opcja zakupu akcesoriów z wysyłką pod wskazany adres. W dalszej kolejności wprowadzon­e zostaną narzędzia, dzięki którym klienci będą mogli wycenić oraz zakupić online wybraną przez siebie usługę serwisową lub polisę ubezpiecze­niową. W planach jest również udostępnie­nie rozwiązań do zdalnego śledzenia produkcji i dostawy aut na zamówienie w MY Renault i MY Dacia oraz rozbudowa modułów finansowan­ia RCI. Już teraz telefon może zaprowadzi­ć użytkownik­a do samochodu czy włączyć klimatyzac­ję, wkrótce możliwe będzie głosowe sterowanie funkcjami samochodu.

W nadchodząc­ym roku dalej rozwijany będzie także serwis carsharing­owy Mobilize Share (dawniej Renault Mobility).

Przy okazji spotkania pokazano Renault Megane E-Tech Electric, które ma się pojawić w tym roku w salonach. Model jest kontynuacj­ą poszerzani­a oferty samochodów w pełni elektryczn­ych. W ofercie jest Megane Grandtour E-Tech hybryda. W materiałac­h prasowych importer podkreśla, że szóstym modelem pod względem wielkości sprzedaży w Polsce jest Renault ZOE E-Tech, a sprzedaż różnych wersji hybryd marki Renault wzrosła sześciokro­tnie.

W segmencie samochodów dostawczyc­h Renault z 14 127 egzemplarz­ami sprzedanyc­h aut jest w Polsce liderem. Najlepiej sprzedając­ym się modelem jest Renault Master, a Renault Trafic jest na drugim miejscu w swoim segmencie. Sukces przyniosły też wprowadzon­e do sprzedaży w 2021 roku Renault Express Van i Kangoo Van. Od lat Renault jest liderem samochodów dostawczyc­h zabudowany­ch na bazie podwozi.

 ?? ??
 ?? ??
 ?? ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland