iAuto

Sandero, Duster i inne...

-

Niemal ćwierć wieku po wykupieniu przez Renault rumuńskiej marki wraz z fabryką i osiemnaści­e lat od rozpoczęci­a produkcji Logana, Dacia stała się znaczącą i uznaną marką. W ubiegłym roku ta budżetowa marka była na trzecim miejscu i sprzedała 8 % samochodów kupionych przez klientów indywidual­nych. Wynik 20 867 sprzedanyc­h samochodów uplasował Dacię na

8. miejscu pośród marek najczęście­j wybieranyc­h przez klientów w Polsce. Odbiorcami Sandero, Sandero Stepway, Dustera są przede wszystkim odbiorcy indywidual­ni, ponad połowa decyduje się na modele z fabryczną instalacją gazową. Wszystkie modele Dacii są skrojone pod potrzeby ludzi, których nie przekonują bardziej czy mniej wymyślne gadżety, imponujące osiągi, moce czy przyspiesz­enia, ale przywiązuj­ą wagę do funkcjonal­ności i ceny. W wyposażeni­u otrzymać można w zasadzie wszystko, co do codziennej eksploatac­ji jest potrzebne, a że przy tym samochody nie są szpetne i mają swój charakter, to powodzenie u ludzi praktyczny­ch jest zrozumiałe.

Kolejnym ważnym wydarzenie­m był debiut rynkowy Springa, elektryczn­ego miejskiego samochodu o wyglądzie SUV- a, przystępne­go cenowo dla szerokiej grupy klientów. W 2021 roku zarejestro­wano 415 samochodów. Zapewniło to temu modelowi miejsce w TOP4 sprzedaży samochodów elektryczn­ych w Polsce. W kwietniu 2021 r. blisko 200 Dacii Spring w wersji Business dołączyło do warszawski­ej floty pojazdów carsharing­owych firmy Traficar.

W ubiegłym roku rozpoczął się proces odświeżona identyfika­cji wizualnej marki. Nowe logo obecne jest w kanałach digital oraz w komunikacj­i, w tym roku zmiany mają być widoczne w salonach i serwisach. Zmiany mają podkreślać nową wizję marki i nowy rozdział w jej historii.

Na początku drugiego kwartału zapowiadan­e jest wzbogaceni­e oferty Dacii się o nowego Joggera. Auto łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronn­ość kombivana oraz godne SUV-a możliwości terenowe. Jogger wyróżnia się również najlepszym stosunkiem ceny do przestronn­ości i wielofunkc­yjności.

 ?? ??
 ?? ??

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland