KSW WRACA DO KATOWIC

KSw wRAcA po SiedMiu LAtAcH do kAtowickieGo SpodkA Z GALĄ kSw 41. w kARcie wALk ZoBAcZYMY dwA poJedYNki MiStRZowSkie w wAdZe pÓŁŚRedNieJ oRAZ piÓRkoweJ, w ktÓRYcH MiStRZAMi SĄ BoRYS MAŃkowSki i kLeBeR koike eRBSt. NApRZeciw SieBie w wYcZekiwANYM StARciu S

KSW News - - News -

Głównym daniem grudniowej gali KSW będzie starcie nazywanego „Nowym Mirko CroCopem” Chorwata, Roberto Soldicia i mistrza KSW w wadze półśredniej, Borysa Mańkowskiego. Dla „Diabła Tasmańskiego” występ w Katowicach to powrót po niezwykle wyrównanej walce z Mamedem Khalidovem na KSW 39: Colosseum. Dzień przed wigilią poznaniak będzie po raz czwarty bronił swojego pasa w kategorii półśredniej. Tym razem skrzyżuje rękawice z najmocniej bijącym rywalem, z jakim do tej pory się mierzył – chorwackim „RoboCopem”.

PoPEK VS StraCH

Kibice w Spodku zobaczą też niezwykle elektryzujące starcie rapera Popka Monstera z byłym judoką i jednym z najbardziej popularnych polskich aktorów Tomaszem „Strachem” Oświecińskim. Między oboma panami iskrzy przy każdej możliwej okazji, więc można spodziewać się sporych emocji.

JaPonia VS ŚLĄSK

W kolejnej z głównych walk KSW 41 Japończyk o brazylijskich korzeniach, Kleber Koike Erbst będzie po raz pierwszy bronił tytułu KSW w wadze piórkowej w rewanżowym pojedynku z zawodnikiem ze Śląska, Arturem „Kornikiem” Sowińskim. Lokalny Bohater już raz pokonał Erbsta w walce mistrzowskiej na KSW 33 dwa lata temu, ale w międzyczasie stracił pas na rzecz Marcina Wrzoska, którego następnie Japończyk pokonał podczas KSW 39.

WrZoSEK VS SZYMaŃSKi

Do innego ekscytującego pojedynku dojdzie w kategorii piórkowej. Do klatki wejdą Marcin Wrzosek i Romanem Szymańskim. „Polski Zombie” powróci do walki po przegranym pojedynku z Erbstem i utracie tytułu na majowej gali KSW 39: Colosseum. Szymański zadebiutował w KSW w grudniu ubiegłego roku i od tamtje pory wygrał w bardzo widowiskowym stylu oba pojedynki stoczone w KSW.

andrYSZaK VS rodriguES

W królewskiej kategorii wagowej naprzeciw siebie staną dwaj zawodnicy, którzy uwielbiają kończyć walki w pierwszej rundzie. Michał Andryszak spróbuje pokonać byłego mistrza Fernando Rodriguesa Jr. Polak i Brazylijczyk łącznie stoczyli do tej pory 40 pojedynków i aż 33 z nich zakończyło się w pierwszej rundzie.

JaniKoWSKi VS CHMiELEWSKi

Damian Janikowski w drugiej walce dla KSW wejdzie do okrągłej klatki, by zmierzyć się z najbardziej doświadczonym zawodnikiem w historii polskiego MMA, Antonim Chmielewskim. Popularny Antek to zwyzięzca drugiego i trzeciego turnieju KSW. Janikowski zadebiutował w klatce podczas KSW 39: Colosseum i wygrał przez spektakularny nokaut już w połowie pierwszej odsłony.

SZuLaKoWSKi VS SZYMuSZKoWSKi

Na KSW 41 w Katowicach spotkają się również niepokonani w KSW Grzegorz Szulakowski i Kamil Szymuszowski. „Szuli” w klatce KSW wygrał do tej pory trzy walki, każdą w inny sposób, co pokazuje jego dużą wszechstronność. Szymuszowski zdominował wszystkich czterech dotychczasowych przeciników w KSW, w tym byłego mistrza wagi lekkiej, Macieja Jewtuszkę.

WSCHodZĄCE gWiaZdY MMa

W dwóch walkach otwierających kartę KSW 41 zobaczymy bardzo perspektywicznych zawodników. 20-letni Francuz, Salahdine Parnasse będzie przeciwnikiem trenującego w Poznaniu Łukasza Rajewskiego, a wschodząca gwiazda kategorii lekkiej, Maciej Kazieczko stanie przed najtrudniejszym zadaniem w karierze w osobie niebezpiecznego Gracjana Szadzińskiego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.