NAJPIĘKNIEJSZY Z MARATONÓW

CZY JEST COŚ, CZEGO NIE WIECIE O BIESZCZADACH, A CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ?

Maraton Bieszczadzki - - News -

Orejonie, które przyciąga marzycieli i tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta, którzy szukają terenów, na które cywilizacja dociera wolniej niż gdziekolwiek indziej?

TRZEBA SPRÓBOWAĆ

Terenów, gdzie jak nigdzie indziej wciąż można znaleźć oazy spokoju? Mówi się, że kto raz spędzi tam, choć trochę czasu, będzie wracał, bo Bieszczady mają w sobie coś magicznego i przyciągającego. Góry nie są wysokie, ale urokliwe i wyjątkowe. Oferują niezapomniane widoki i doświadczenia przy obcowaniu z naturą. My tam byliśmy, większość z Was, którzy czytają ten tekst, również, ale są i tacy, którzy Bieszczady znają tylko z opowieści. Te zazwyczaj są piękne, ale tak naprawdę miejsca takie, jak to, trzeba poznać samemu. Spróbować, sprawdzić i pokochać.

WIĘCEJ NIŻ MARATON

A gdyby tak połączyć to wszystko z bieganiem? Tak, tak, koncepcja jest jak najbardziej słuszna i wła- śnie dlatego powstał Maraton Bieszczadzki. Najbliższa edycja tej wyjątkowej imprezy odbędzie się już 12 października. Trasa ultra Maratonu Bieszczadzkiego, jak to w górach bywa, będzie nieco dłuższa niż standardowe 42,195 km i wyniesie około 53 km. W takim miejscu o nic nie trzeba się martwić. Zresztą, słusznie zauważają internauci na naszym facebookowym profilu. „Nie ważne jaka bedzie pogoda. W Bieszczadach zawsze jest cudnie” – wyczytaliśmy. Co jeszcze można dodać? Że impreza jest świetnie zorganizowana, że każdy, kto próbuje swoich sił w bieganiu, powinien jej spróbować?

Z CAŁEJ POLSKI

Kogo my jednak przekonujemy, skoro na oficjalnym facebookowym profilu znaleźliśmy zdjęcia wolontariuszy, którzy chcą przyjechać w Bieszczady znad morza. Inni ludzie ubolewają, że nie staną na starcie, bo akurat nie ma ich w kraju, ale zapewniają, że sercem i myślami będą z uczestnikami. Bo jest coś wyjątkowego w tej imprezie. Coś, co przyciąga i niemal zmusza, żeby spróbować. Bo warto. Zresztą, warto nie tylko być i wystartować, ale też być na miejscu i poczuć atmosferę i niezwykłe okoliczności. Sportowcy, romantycy, marzyciele, turyści, globtroterzy i fani imprez w fajnych miejscach – musicie być z nami na Maratonie Bieszczadzkim. O wszystkim co dotyczy tej imprezy, choć nie tylko jej, przeczytacie na kolejnych stronach naszej gazety. Zapraszamy do lektury, a później... na start!

JEST COŚ WYJĄTKOWEGO W TEJ IMPREZIE. COŚ, CO PRZYCIĄGA I NIEMAL ZMUSZA, ŻEBY SPRÓBOWAĆ. BO WARTO. ZRESZTĄ, WARTO NIE TYLKO BYĆ I WYSTARTOWAĆ, ALE TEŻ BYĆ NA MIEJSCU I POCZUĆ ATMOSFERĘ I NIEZWYKŁE OKOLICZNOŚCI.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.