ZIMOWA BIESZCZADZKA DYCHA

KTO NIE PISZE SIĘ NA 42 KILOMETRY, MOŻE SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ NA ĆWIERCI TEGO DYSTANSU

Maraton Bieszczadzki - - News -

Biegiem towarzyszącym Zimowemu Maratonowi Bieszczadzkiemu jest Zimowa Bieszczadzka Dycha. Start o tej samej porze - niedziela, 25 stycznia o wschodzie (godzina 7.20) - tylko finał wiele wcześniej, chociaż kto wie, ile w trudnych warunkach może zabrać przebiegnięcie 10 kilometrów.

TRASA

Trasa „ Dychy” wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Komańczy do Majdanu i dalej stokówką do Cisnej. Jak widać, bieg nie będzie prowadzony górskimi ścieżkami, bo mogą być zasypane śniegiem, a wtedy własciwie niemożliwe do przebycia. Oczywiście trasa będzie odpowiednio oznaczona, by - jeśli ktoś nie ma sił czy po prostu ochoty na maraton - nie pogubić się. Na trasie będzie punkt odżywczy na 7 kilometrze - konkretnie na skrzyżowaniu stokówki z drogą na Cisną - gdzie będą napoje (woda, izotoniki, herbata) i odżywki. Na pokonanie całej trasy obowiązuje limit wynoszący 2 godziny.

START I META

Jako, że „Dycha” jest elementem maratonu, to ma z nią wiele wspólnego - biuro zawodów również znajduje się w Gmin- nym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, które będzie czynne w przeddzień imprezy, czyli w sobotę 24 stycznia w godzinach 16.00-21.00. Oczywi- ście również i w tym przypadku trzeba mieć co najmniej 18 lat, napisać i podpisać oświadczenie o stanie zdrowia, zgłosić się oraz start opłacić i w sobotę potwier- dzić udział przez zarejestrowanie się w biurze zawodów.

INFORMACJE TECHNICZNE

Opłata startowa jest oczywiście niższa i teraz wynosi 80 złotych. Ta kwota zapewnia gadżety, „dożywianie”, obsługę medyczną, a w razie konieczności interwencję Górskiego Ochotniczego Po- gotowia Ratunkowego. Wszyscy, którzy dotrą do mety, otrzymają pamiątkowe medale, a nagrody przewidywane są dla trzech pierwszych miejsc w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn. Forma opłaty startowej - na konto: Fundacja Bieg Rzeźnika, Kościuszki 11/1, 44-100 Gliwice 1710 9017 6600 0000 0123 1199 17 (w tytule wpłaty należy podać kod otrzymany w czasie rejestracji) albo bezpośrednio w biurze zawodów, ale to tylko w sobotę, 24 stycznia. W Zimowej Bieszczadzkiej Dysze też nastąpi elektroniczny pomiar czasu wykonywany za pomocą chipa, ale nie przy bucie, a w numerze startowym. Na trasie biegu mogą znajdować się maty kontrolne, które odnotowują pojawienie się zawodnika w danym punkcie. Brak odczytu zawodnika na danym punkcie może spowodować dyskwalifikację. Klasyfikacja zawodników odbywa się na podstawie czasu brutto (liczonego od chwili strzału startera). To, że biegnie się na krótszym dystansie, nie zwalnia oczywiście od zasad obowiązujących w maratonie, dotyczących pogorszenia się pogody czy zachowania w stanie nienaruszonym środowiska naturalnego. A więc, pokaż na co Cię stać, a nie martw się, że to jeszcze nie będzie prawdziwy maraton. Ważne, że biegasz!

Dla mniej zaprawionych biegaczy, przygotowano krótszą trasę do przebiegnięcia. W odróżnieniu od maratonu, ta nie przebiega szczytami, a leśnymi utwardzonymi drogami.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.