SOBOTA: TROPEM WILKA MAJDAN

DZIEŃ PRZED ZIMOWYM MARATONEM BIESZCZADZKIM, CZYLI W SOBOTĘ 24 STYCZNIA, NADLEŚNICTWO CISNA WE WSPÓŁPRACY Z OTK „RZEŹNIK”, Z TOWARZYSTWEM ROZWOJU WETLINY I OKOLIC, Z GMINNYM CENTRUM KULTURY I EKOLOGII W CISNEJ ORAZ Z GRUPĄ BIESZCZADZKĄ GÓRSKIEGO OCHOTNICZ

Maraton Bieszczadzki - - Pierwsza Strona -

Amatorzy dwóch „desek” biegowych spotkają się na drodze stokowej na odcinku Majdan - Kalnica. Honorowy patronat nad imprezą objął dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Oprócz standardowych celów takich imprez, jak popularyzacja narciarstwa turystycznego, promocja aktywnych form turystyki i wypoczynku, będzie integracja środowiska leśników.

TRASY

Dystanse będą dwa - 3 kilometry dla juniorów, gdzie może startować młodzież niestarsza niż uczęszczająca do III klasy gimnazjum, i 15 kilometrów biegu otwartego dla kobiet i mężczyzn (open) z wewnętrzną kategorią leśników.

START

Zapisy są już zamknięte, a uczestnicy będą zbierać się od 8.30 w biurze zawodów. Oficjalne zainaugurowanie zawodów będzie miało miejsce o 10.00, a pół godziny później wystartują leśnicy i dorośli w kategorii open. O 10.45 ruszą juniorzy. O 14.30 ogłosze- nie wyników, wręczanie nagród i... coś na ząb przy budynku Nadleśnictwa Cisna pod adresem Cisna 87A. Start będzie na początku drogi stokowej nr 14 w miejscowości Majdan. Meta dla juniorów 3 km dalej, przy zjeździe w kierunku Cisnej. Tam będą czekały busy, które odwiozą zawodników na miejsce startu. Meta seniorów znajduje się w Kalnicy, gdzie również będą busy, które odwiozą zawodników do Majdanu, gdzie będzie ognisko i gorąca herbata.

INFORMACJE TECHNICZNE

Są ważne informacje dotyczące zasad startu i zachowania na trasie. Na starcie zawodnicy ustawiają się w strefach odpowiadającym ich spodziewanemu czasowi pokonania trasy i ruszają ze startu wspólnego. W tym momencie obowiązują zasady koleżeńskie, w związku z czym za zachowanie niegodne towarzyskiej formuły zawodów grozi dyskwalifikacja. Na trasie zawodnicy muszą biec od startu do mety wzdłuż wyznaczonej trasy; nie mogą utrudniać biegu i przeszkadzać innym zawodnikom; nie mogą utrudniać wyprzedzania szybszym współ- uczestnikom, słabsi powinni zajmować prawą stronę trasy, aby umożliwić szybszym wyprzedzanie po lewej stronie; zawodnicy na trasie nie mogą zmieniać nart, o ile te nie zostały uszkodzone; zawodnik, który nie może bądź nie chce ukończyć biegu, zobowiązany jest poinformować obsługę rajdu na trasie i stosować się do jej instrukcji. Pomiar czasu dokonywany będzie za pomocą chipa wklejonego w numer startowy, który podlega zwrotowi po zakończeniu biegu. Brak zwrotu oznacza dyskwalifikację. Oczywiście przewidziano nagrody w formie dyplomów i pucharów dla pierwszych trzech osób w każdej z kategorii z podziałem na płeć. Będą również nagrody niespodzianki.

START BĘDZIE NA POCZĄTKU DROGI STOKOWEJ NR 14 W MIEJSCOWOŚCI MAJDAN. META DLA JUNIORÓW 3 KM DALEJ, PRZY ZJEŹDZIE W KIERUNKU CISNEJ. TAM BĘDĄ CZEKAŁY BUSY, KTÓRE ODWIOZĄ ZAWODNIKÓW NA MIEJSCE STARTU.

W RAZIE NIEPOGODY

W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych organizator ma prawo zmiany formuły i terminu biegu lub nawet jego odwołania (w przypadku odwołania biegu organizator zwraca wpisowe). W nadziei, że aura nie pokrzyżuje planów, życzymy dużo śniegu!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.