BIESZCZADZKA DYCHA

42 KILOMETRY TO ZA DUŻO? JEST BIESZCZADZKA DYCHA

Maraton Bieszczadzki - - Pierwsza Strona -

Ćwierćmaraton, to idealny dystans dla osób, które pragną uczestniczyć w zimowym bieganiu w w sercu Bieszczad, jednak nie chcą, bądź nie mogą uczestniczyć w prawie 42-kilometrowym maratonie.

TRASA

Trasa Zimowej Bieszczadzkiej Dychy wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Komańczy do Majdanu i dalej stokówką do Cisnej (prosimy spojrzeć na mapę). W odróżnieniu od maratonu, tutaj punkt odżywczy będzie jeden i będzie znajdował się na 7 kilometrze na skrzyżowaniu stokówki z drogą na Cisną.

O CZYM WARTO WIEDZIEĆ

Zawodników biegnących dychę obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy biegu wynoszący 2 godziny. Przewidywane są nagrody dla trzech pierwszych miejsc w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn.

BEZPIECZEŃSTWO

Biegi odbędą się bez względu na pogodę. W razie naprawdę trudnych warunków trasa może zostać skrócona. Jednocześnie, od uczestników oczekujemy samodzielnej oceny sytuacji panującej w górach i odpowiedniego reagowania w razie pogorszenia pogody. Sugerujemy, aby mieć przy sobie: naładowany telefon z wbitym numerem alarmowym do GOPRu (601 100 300), pojemnik na wodę, folię NRC, buty odpowiednie do górskiego zimowego biegania. Jeśli będziesz świadkiem wypadku, zatrzymaj się i wezwij pomoc.

SPRZĄTAJMY PO SOBIE!

Pamiętajmy, że w górach jesteśmy gośćmi, zatem śmieci zabierajmy ze sobą! Opakowania po odżywkach, żelach, batonach, butelki, kubeczki etc. należy zostawiać w strefie punktów odżywczych. Niczego nie wyrzucajmy do lasu. Grozi za to dyskwalifikacja!

ZAKOŃCZENIE

Zakończenie biegów odbędzie się przy mecie. Z reguły czekamy na ostatnich zawodników, więc początek rozdania nagród i dekoracji przewidujemy na godz. 14.00. Wcześniej odbędzie się dekoracja uczestników startujących na 10 km.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.