NIEDZIELA: MARATON!

31 STYCZNIA, TUŻ PO WSCHODZIE SŁOŃCA NA TRASĘ WYRUSZY PONAD 1000 BIEGACZY, KTÓRZY SPRÓBUJĄ ZMIERZYĆ SIĘ Z KRÓLEWSKIM DYSTANSEM W ZIMOWEJ ODSŁONIE

Maraton Bieszczadzki - - Pierwsza Strona - kontynuacja, strona 6

Maraton w samym sercu Bieszczad w zimowej aurze? To czeka na zawodników, którzy ostatniego dnia stycznia wezmą udział w Zimowym Maratonie Bieszczadzkim. Zapisy wciąż trwają, a można się zarejestrować, albo przez stronę www.maratonbieszczadzki.pl, albo 30 stycznia w Biurze Zawodów w Cisnej.

TRASA BIEGU

Start biegu odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia 2016 r. godz. 7:20 (wschód Słońca).

Trasa Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Komańczy, od Żubraczego stokówką wokół masywu Hyrlatej, do Majdanu i dalej stokówką do Karczmy Brzeziniak w Przysłupie i powrót stokówką do Cisnej. Meta będzie tak jak w ubiegłym roku, przy hotelu Wołosań w Cisnej.

- Wyznaczając trasę przyświecała nam myśl, aby okazać biegaczom inną część Bieszczadów i odciążyć czerwony szlak, po którym toczy się większość naszych zawodów. mówi Mirek Bieniecki, dyrektor zawodów.

Przebieg trasy będzie oznakowany przez Organizatora. Dodatkowo, na trasie Maratonu będą umieszczone oznaczenia kilometrów (przynajmniej co 5 km).

PUNKTY ODŻYWCZE DLA BIEGNĄCYCH MARATON:

• 10. km – okolice Solinki (tam, gdzie Rzeźniczek odbija ze stokówki w stronę Balnicy) • 17. km – Roztoki Górne • 26. km – skrzyżowanie stokówki z drogą na Cisną • 33. km – Karczma Brzeziniak • 38. km – skrzyżowanie stokówki z drogą na Cisną • Na punktach serwowane będą napoje (tam gdzie damy radę - herbata z miodem).

LIMIT CZASOWY

Zawodników biegnących maraton obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy Maratonu, wynoszący 8 godzin. Osoby, które w ciągu 4 godzin nie dotrą do punktu kontrolnego na 26km będą przekierowywane na krótszą trasę (ok. 30 km).

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.