ZIMOWE BIEGANIE W BIESZCZADACH

W BIESZCZADACH JESZCZE NIEDŹWIEDZIE DOBRZE NIE ZASNĘŁY, JAK URUCHOMIONO ZAPISY NA II ZIMOWY MARATON BIESZCZADZKI I II ZIMOWĄ BIESZCZADZKĄ DYCHĘ

Maraton Bieszczadzki - - News -

Choć zawody zaplanowano na koniec stycznia, listy startowe od początku szybko się zapełniały. Być może atrakcyjności trasy sprzyjały relacje z poprzedniej edycji biegu, zwłaszcza legendarne paśniki w karczmie. Tak czy inaczej sezon rozpocznie klasyczny dystans z pięknej, zimowej scenerii. Start 31 stycznia o wschodzie słońca (7:20) w centrum Cisnej. A po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.maratonbieszczadzki.pl

RZEŹNICKI FESTIWAL BIEGOWY

Kluczową jednak datą dla miłośników Bieszczadów będzie w tym roku koniec maja. To wtedy odbędzie się po raz drugi Rzeźnicki Festiwal Biegowy. Festiwal potrwa aż dziewięć dni i obejmie cztery górskie długie lub ultradługie biegi. - Mamy pełne obsadzenie na wszystkie biegi. Listy rezerwowe także są pełne. Wygląda na to, że pobijemy rekord frekwencji. Ale to co dla nas jest najważniejsze cieszymy się na spotkanie z biegaczami. Bo to oni tworzą ten niepowtarzalny klimat naszych imprez. - mówi Mirek Bieniecki, dyrektor biegów.

BIEG RZEŹNIKA ULTRA

Festiwal rozpoczyna Bieg Rzeźnika Ultra na dystansie 140 kilometrów z sumą podbiegów 6300m i limicie 24 godziny. Zeszły rok pokazał, jak trudny jest do pokonania: ze 250 startujących do mety w Cisnej dotarło 17 osób. Te liczby jak się okazuje nie przerażają. A zatem 21 maja na starcie stanie 700 zawodników i zawodniczek. Drugim rozgrywanym biegiem jest Bieg Rzeźnika na Raty, trzydniowa etapówka rozgrywana na trasie klasycznego Biegu Rzeźnika. Trudnością nie jest sam dystans: 33 km pierwszego, 21 km drugiego i 22 km trzeciego dnia, ale codzienna mobilizacja do biegania. Zwłaszcza, że start jest wcześnie rano!

BIEG RZEŹNIKA

A w piątek 27 maja o 3:00 rano z Komańczy 700 dwuosobowych drużyn wyruszy na XIII Bieg Rzeźnika. Do pokonania będą mieli 78 kilometrów czerwonego bieszczadzkiego szlaku aż do Ustrzyk Górnych. Bieg Rzeźnika rozgrywany jest w Bieszczadach od 2004 roku, kiedy to na stracie w Komańczy ustawiło się 10 drużyn. Celem było zmierzenie się z trasą, pogodą i 12-godzinnym limitem czasu. Mał być to jednorazowy wyczyn, wyszedł kultowy bieg, o którym prędzej czy później zaczyna marzyc każdy biegacz. Przez te 12 lat czerwonym szlakiem przebiegły największe sławy polskiego górskiego biegania. Mierzyli się już nie tylko z dystansem, ale z kolejnymi czasowymi rekordami trasy. Obecny należy do zespołu Tatra Running i wciąż czeka na pobicie.

RZEŹNICZEK

Rzeźnicki Festiwal Biegowy skończy się 27 maja V Rzeźniczkiem. Jest to krótki, 27 kilometrowy bieg z Solinki szlakiem granicznym przez Przełęcz nad Roztokami aż na szczyt Okrąglik, a potem czerwonym szlakiem do Cisnej. Tradycyjnie na start biegaczy zawiezie Bieszczadzka Kolejka Leśna. Podczas Festiwalu rozegranych zostanie także kilka biegów dla dzieci.

WYGLĄDA NA TO, ŻE POBIJEMY REKORD FREKWENCJI. ALE TO CO DLA NAS JEST NAJWAŻNIEJSZE CIESZYMY SIĘ NA SPOTKANIE Z BIEGACZAMI. BO TO ONI TWORZĄ TEN NIEPOWTARZALNY KLIMAT NASZYCH IMPREZ.

ULTRAMARATON BIESZCZADZKI

Bieszczadzki sezon biegowy tradycyjnie zakończy ultraMaraton Bieszczadzki. Czwarta edycja planowana jest na 9 października. 53-kilometrowa trasa wiedzie między innymi przez nie uczęszczany przez turystów masyw Hyrlatej. Istnieje możliwość wystartowania na krótszym dystansie czyli w 14-kilometrowym Ćwierćultramaratonie Bieszczadzkim. Suma podbiegów i zbiegów wynosi odpowiednio 2000m D+ dla ultraMaratonu (tak naprawdę to 1995 w górę i 2006 w dół, więc jest bardziej z górki niż pod górkę) i 600m D+ dla ćwiartki. Zapisów można dokonywać na stronie: www.maratonbieszczadzki.pl

Szykuje się dobry rok. Czas zatem ruszyć w Bieszczady.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.