INNE BIEGI GÓRSKIE

JAK CO ROKU, W WEEKEND ŚWIĘTA BOŻEGO CIAŁA DO CISNEJ ZAPRASZAMY MIŁOŚNIKÓW BIEGÓW GÓRSKICH WRAZ Z CAŁYMI RODZINAMI

Maraton Bieszczadzki - - Pierwsza Strona -

W2019 roku pod koniec czerwca – w końcu Bieg Rzeźnika to ruchome święto biegowe – odbędzie się V Festiwal Biegu Rzeźnika. Jak co roku, w weekend święta Bożego Ciała do Cisnej zapraszamy miłośników biegów górskich wraz z całymi rodzinami, bowiem Festiwal to nie tylko flagowy – blisko 80 kilometrowy – Bieg Rzeźnika. To także szareg biegów na różnych dystansach, targi sprzętu sportowego, spotkania z ludźmi z tak zwanej branży, którzy po prostu muszą tam być, biegi i atrakcje dla dzieci. Pod koniec czerwca po raz piąty – w formie Festiwalu – a szesnasty raz w ogóle bieszczadzkie szlaki opanują biegacze. Festiwal Biegu Rzeźnika zbliża się wielkimi krokami.

8 BIEGÓW

W 2019 roku przygotowaliśmy w sumie 8 biegów, na dystansach od 11 do 150 km oraz oczywiście coś dla młodych adeptów biegania – seria biegów o wdzięcznej nazwie Rzeźniczątko – dla dzieci w każdym wieku.

RZEŹNIK SKY

W 2019 roku Festiwal otworzy Rzeźnik SKY. To prawdziwa rzeź w Bieszczadach, uczestnicy będą się ścigać na piędziesieciokilkukilometrowej trasie z ponad trzema tysiącami metrów przewyższenia.

Gwarantujemy bardzo wysoki poziom organizacyjny i sportowy tej rywalizacji bowiem na start zaprosiliśmy całą polską czołówkę biegaczy górskich. Tego samego dnia wieczorem kolejna grupa zapaleńców górskiego biegania – na trochę dłuższym dystansie – wyruszy zmierzyć się ze swoimi przeszło stu, a niektórzy stu pięćdziesięcioma kilometrami piękna bieszczadzkiej natury.

RZEŹNIKA ULTRA

W czwartek 20 czerwca zaraz po starcie Biegu Rzeźnika Ultra zaplanowana jest odprawa dla zawodników Biegu Rzeźnika, po czym 1500 uczestników tego biegu będzie próbowało zmrużyć choćby na chwilę oczy bo tuż po północny zaczną zmierzać na miejsce odjazdu autokarów z Cisnej i nastąpi desant na Komańczę, w której kierunku wyruszy 30 autokarów oraz samochody organizatorów i kibiców.

BIEG RZEŹNIKA

21 czerwca w Komańczy punktualnie o 3:00 padnie strzał oznajmiający start XVI Biegu Rzeźnika. Dla biegaczy o nieco krótszym stażu biegowym – a pierwotnie dla obsługi, która przyjeżdżała w Bieszczady, ale nie mogła wystartować w samym Biegu Rzeźnika – przygotowaliśmy Rzeźniczka, czyli Mały Bieg Rzeźnika. Bieg odbywa się po raz 9. Blisko 30 kilometrowa bardzo malowniczą, ale nie mniej wymagającą trasą, na której start w Solince biegaczy dowożą 3 pełne składy Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

NOCNY RZEŹNICZEK

Debiutantem będzie Nocny Rzeźniczek. Doskonale Wam znana trasa Rzeźniczka przeniesiona w nocną scenerię.

JELENI SKOK

W 2019 roku odbędzie się również bardzo dobrze przez Was przyjety 10 kilometrowy bieg na Jeleni Skok. Czyli bieg dla wszystkich – dla jednych pierwszy bieg w ogóle, dla innych rozbieganie po Rzeźniku Ultra, dla innych możliwość do biegania w czasie Festiwalu w ogóle – tu ukłon i podziękowanie w stronę wolontariuszy.

RZEŹNIK ENIGMA

Ostatniego dnia Festiwalu, o nie wiadomo jeszcze której godzinie i nie wiadomo skąd wystartuje trzecia edycja bardzo dobrze odebranego przez uczestników w ostatnich latach Rzeźnika Enigma, czyli zabawy biegowej. Uczestnicy tego biegu: trasy nie znają, miejsca i godziny startu nie znają, dystansu… również nie znają! Po relacjach uczestników wcześniejszych edycji mogą się spodziewać wielu atrakcji niebiegowych, ale zapewniamy, że mamy w odwodzie wystarczająco dużo niespodzianek i nikomu po drodze nie będzie się nudzić.

DO ZOBACZENIA W CISNEJ!

Tradycyjnie bazą imprezy będzie Cisna. Centrum Festiwalu będzie miejscowy Orlik, gdzie zlokalizowane zostanie biuro zawodów, odbędą się targi EXPO, koncerty oraz start i meta większości biegów, a także całe zaplecze logistyczne.

GWARANTUJEMY BARDZO WYSOKI POZIOM ORGANIZACYJNY I SPORTOWY TEJ RYWALIZACJI BOWIEM NA START ZAPROSILIŚMY CAŁĄ POLSKĄ CZOŁÓWKĘ BIEGACZY GÓRSKICH

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.