GLIWICE BIEGNĄ DLA MARCINA

JUŻ ZA PARĘ DNI BIEGACZE Z GLIWIC WYRUSZĄ W 7-DNIOWĄ SZTAFETĘ

Maraton Gliwicki - - PIERWSZA STRONA -

Wewrześniu br. gliwickie środowiska biegowe (Night Runners Gliwice, SBRT, Pędziwiatr Gliwice, OTK Rzeźnik, Runmageddon, Opel Active Team, Sikret Gliwice, Biegaj z Trenerami, Malczusia Team a także Fundacja Różyczka, której Marcin jest podopiecznym) zjednoczyły swoje siły, by zorganizować akcję „Gliwice biegają dla Marcina Polaka”. Raz w roku będą podejmować akcję społeczną o charakterze charytatywnym „Gliwice biegają”, dedykowaną konkretnej osobie.

PO CO?

Środowisko biegowe Gliwic podejmuje się szalonego pomysłu - chce ustanowić Rekord Polski w najdłuższym sztafetowym biegu ciągłym i wszystko po to, by dozbierać pieniądze na zakup specjalistycznej protezy dla Marcina Polaka do magicznej kwoty 195 tys. zł.

MARCIN

Marcin ponad rok temu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi będąc na zagranicznych praktykach studenckich – uderzyła w niego ważąca 20 ton maszyna kolejowa. To cud, że wogóle przeżył. Lekarze walczyli o to by utrzymać go przy życiu. Walka nie była prosta, jak mówili, stan Marcina był bardzo, bardzo ciężki.. Historia tego wypadku ma na wpół szczęśliwe zakończenie: Marcin żyje, ale stracił nogę łącznie ze stawem biodrowym. Dla młodej osoby, szczególnie aktywnej fizycznej, grającej niedawno w młodej Ekstraklasie Piasta Gliwice i LKS-ie Bełk to spory cios. To, co szokuje najbardziej to jego wola walki: Marcin po zaledwie chwilowym załamaniu „podnosi się” i pokazuje, że chce wrócić nie tylko do piłki, ale także do przerwanych studiów na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Chce powrócić do normalnego funkcjonowania i stanąć na nowo na dwóch nogach - jedna z nich będzie specjalistyczną protezą, a na nią potrzeba uzbierać pieniądze - 195 tys. złotych. Dlatego już w najbliższą sobotę ruszamy z akcją „Gliwice biegają dla Marcina Polaka”

168 GODZIN BIEGANIA

Start sztafety przewidziany jest na 22.10.2016 r o godzinie 9.00 (dzień przed półmaratonem Gliwickim) by po 168 godzinach biegu ciągłego (7 dni, 24 godziny dziennie) zakończyć bieg w dniu 29.10.2016 r. o godz. 9.00 . Bieg odbędzie się w Gliwicach na tere- nie Nowych Gliwic – GWSP przy ul. Bojkowskiej 37. Trasa biegu to pętla o długości 1,9 km Oficjalne zakończenie sztafety w dniu 29.10.2016r odbędzie się o godz. 10.00 na polanie, gdzie odbywać się będzie start Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

WIĘCEJ O AKCJI

O naszej akcji można przeczytać na stronie www: dlamarcina. gliwicebiegaja.pl gdzie można się także zapisać jako uczestnik biegu głównego-sztafety i jako wsparcie-support. Za udział w biegu każdy otrzyma numer startowy a pieniądze pójdą w 100% na zakup protezy. Uczestnik biegu głównego jest zobowiązany biegać przez 1h. Po upływie tego czasu, nastąpi przekazanie pałeczki kolejnej osobie.

” MOŻNA PRZYNIEŚĆ PLASTIKOWE NAKRĘTKI: PODCZAS NASZEGO BIEGU BĘDZIEMY JE ZBIERAĆ DO SPECJALNEGO POJEMNIKA – MAMY NADZIEJĘ ZEBRAĆ ICH 1 TONĘ. PODCZAS SZTAFETY BĘDĄ TAKŻE PROWADZONE LICYTACJE WSPANIAŁYCH RZECZY ORAZ INNYCH NP. PRZELOT SAMOLOTEM. MOŻNA PRZYŁĄCZYĆ SIĘ I DO TEJ AKCJI LICYTUJĄC LUB PRZEKAZUJĄC DOWOLNY PRZEDMIOT NA SPRZEDAŻ Z KTÓRYCH DOCHÓD W CAŁOŚCI BĘDZIE PRZEKAZANY NA ZAKUP PROTEZY DLA MARCINA

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE?

Do sztafety można się dołączyć o każdej porze dnia i nocy od 22 do 29.10.2016r. Dla osób towarzyszących jako wsparcie nie przewidziano konieczności biegania przez 1h, tak więc możesz pobiec parę minut, a możesz to robić znacznie dłużej, pokonując dowolną ilość kilometrów. Można także jako wsparcie przebyć dystans biegowej pętli z pomocą kijków tzw. Nordic Walking, na rolkach czy rowerze. A w najbliższą noc z soboty na niedzielę konkurs Pidżama Running - czekamy na Was z aparatem i nagrodami całą noc.

WSZYSCY BĘDZIEMY WSPIERAĆ SZTAFETĘ

Jak możemy jeszcze pomóc Mar- cinowi? Jak mogą pomóc Ci, którzy nie biegają albo maja za daleko do Gliwic? Można wpłacać pieniądze na subkonto Marcina przy fundacji Różyczka. Nr konta: 73 1050 1298 1000 0024 1889 3935. Można też pobrać gotowy formularz ze strony www: dlamarcina.gliwicebiegaja. pl w menu „daj 1 zł za kilometr” i zanieść do swojego pracodawcy, przekonać go, żeby włączył się w akcję. To dużo, bo jeżeli przebiegniemy 1500 km będzie to 1500 zł na konto Marcina. Można przynieść plastikowe nakrętki: podczas naszego biegu będziemy je zbierać do specjalnego pojemnika – mamy nadzieję zebrać ich 1 tonę. Podczas sztafety będą także prowadzone licytacje wspaniałych rzeczy oraz innych np. przelot samolotem. Można przyłączyć się i do tej akcji licytując lub przekazując dowolny przedmiot na sprzedaż z których dochód w całości będzie przekazany na zakup protezy dla Marcina. Licytacja odbędzie na stronie www.charytatywni.allegro.pl

POBIEGNĄ RóWNIEŻ DLA ANI

Jednocześnie podczas Pólmaratonu Gliwickiego zawodnicy biegną 21 km dla Ani Starosolskiej z Gliwic wynikiem czego fundacja PKO Bank Polski przekaże na konto Ani 20 000 zł. Aby pomóc w leczeniu i rehabilitacji Julki Adamowskiej pobiegną Spartanie Dzieciom.

ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy ludzi dobrej woli do przyłączenia się i wsparcia naszej akcji „Gliwice biegają dla Marcina Polaka” Nasza akcja już za parę godzin… nie może Cię zabraknąć!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.