ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

NAJISTOTNIEJSZE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO W NIEDZIELĘ

Maraton Warszawski - - Front Page -

Wzwiązku z organizacją 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego w dniu 29 marca 2015 część warszawskich ulic będzie wyłączona z ruchu kołowego. Aby umożliwić Państwu dostosowanie swoich planów do zmian w ruchu drogowym wywołanych imprezą, przedstawiamy opis najistotniejszych zmian w organizacji ruchu na ulicach, którymi pobiegnie półmaraton. Zwracamy się z prośbą o przekazanie tego materiału znajomym i bliskim, aby jak najwięcej osób otrzymało informacje o półmaratonie i jego trasie. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie. Prawdę mówiąc - najbardziej liczymy na to, że 29 marca wyjdziecie z domów i będziecie dopingować tysiące biegaczy z całego świata do walki z dystansem.

MOSTY

Komunikacja między obydwoma brzegami Wisły z Centrum na Pragę i z Pragi do Centrum możliwa jest wszystkimi mostami – poza tymi, które decyzją władz miasta aktualnie są wyłączone z ruchu np. z powodu prac remontowych. Przypominamy, że na pewno nie będzie przejezdny most Łazienkowski.

ULICA MARSZAŁKOWSKA

Ruch w obu kierunkach będzie chwilowo zamknięty na wysokości ul. Królewskiej na czas startu półmaratonu (godz. 9:55-10:20).

ALEJE JEROZOLIMSKIE

Przejezdne cały czas w obu kierunkach (wschód-zachód). Aleja Jana Pawła II Kierunek południowy (w stronę Centrum) będzie przejezdny cały czas. Kierunek północny (w stronę Żoliborza) na odcinku Al. Jerozolimskie-ul. Grzybowska zamknięty w godz. 9:45- 11:10..

UL. T. CHAŁUBIŃSKIEGO AL. NIEPODLEGŁOŚCI

Przejezdne cały czas w kierunku południowym (z Centrum w stronę Ursynowa). W kierunku północnym zamknięte w godz. 9:4512:00. Aby ułatwić komunikację będzie wydzielony prawy pas jezdni pomiędzy ul.Rakowiecką a Al. Armii Ludowej – ułatwiający wyjazd z górnego Mokotowa. Możliwy będzie też przejazd parkingiem wzdłuż Al. Niepodległości od ul. Dąbrowskiego i skręt w prawo w Madalińskiego, jak również parkingiem od ul. Narbutta do ul. Rakowieckiej. Po terenie samego Mokotowa w kierunkach północ-południe wskazany jest ruch ulicami Krasickiego i Kazimierzowską.

UL. JAPOŃSKA

Ruch wstrzymany całkowicie w godz. 10:00-11:50.

PĘTLA MZK WILANOWSKA

Pętla będzie funkcjonować przez cały czas.

UL. PUŁAWSKA

Ul. Puławska będzie przejezdna cały czas w kierunku północnym (w stronę Centrum). Ruch na południe (w stronę Piaseczna) będzie wyłączony w godzinach 10:0012:30.

UL. WARYŃSKIEGO

Na odcinku od Al. Armii Ludowej do ul. Puławskiej (w kierunku od Centrum do Puławskiej) ruch będzie wstrzymany w godz. 10:0012:50. Od ul. Puławskiej do Al. Armii Ludowej będzie przejezdna cały czas.

TRASA ŁAZIENKOWSKA

Aleja Armii Ludowej na odcinku od Ronda Jazdy Polskiej do ul. Solec (w kierunku od Wisły do Centrum) będzie nieprzejezdna w godz. 10:25-13:00.

POWIŚLE

W związku z wyłączeniem z ruchu Wisłostrady (ul. Solec, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie) w godz. 10:10-13:30, poruszanie się po terenie Powiśla w osi północpołudnie wskazane jest ulicami Rozbrat, Kruczkowskiego, Ludną, Dobrą i Browarną. Wjazd i wyjazd możliwy cały czas – na Pragę przez Most Świętokrzyski lub Most Poniatowskiego, natomiast do Centrum ul. Książęcą lub ul. Tamka.

WISŁOSTRADA

Wisłostrada w kierunku północnym przejezdna cały czas. W kierunku południowym ulice Wioślarska i Solec na odcinku od Mostu Poniatowskiego do Mostu Łazienkowskiego zamknięte w godz. 10:25-13:00. Wybrzeże Kościuszkowskie w kierunku południowym od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Mostu Poniatowskiego wyłączone z ruchu w godz. 10:30-13:00. Wybrzeże Gdańskie od ul. Krajewskiego do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego w kierunku południowym wyłączone z ruchu w godz. 10:35-13:35.

STARE I NOWE MIASTO

Brak wjazdu w godz. 10:40-14:10 (zamknięty ciąg Miodowa-Plac Krasińskich-Bonifraterska-Konwiktorska). Wyjazd – przez cały czas od ul. Sanguszki/ul. Mostową i Boleść do Wybrzeża Gdańskiego i wydzielonym pasem ruchu do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego (przejazd na Pragę), do Centrum w prawo ul. Karową lub dalej i Wybrzeżem Kościuszkowskim w prawo przy Bibliotece UW.

PLAC TEATRALNY

Plac Teatralny i okolice (ul. Miodowa, Senatorska, Moliera, Wierzbowa) będą zamknięte dla ruchu od północy z soboty na niedzielę do późnych godzin popołudniowych w niedzielę. Ul. Moliera będzie wyłączona z ruchu od piątku rano do poniedziałku rano.

ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ O PRZEKAZANIE TEGO MATERIAŁU ZNAJOMYM I BLISKIM, ABY JAK NAJWIĘCEJ OSÓB OTRZYMAŁO INFORMACJE O PÓŁMARATONIE I JEGO TRASIE. LICZYMY NA PAŃSTWA POMOC I ZROZUMIENIE.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.