KOGO BĘDZIEMY OKLASKIWAĆ?

PODCZAS JUBILEUSZOWEGO 10. PZU PÓŁMARATONU WARSZAWSKIEGO MOŻEMY LICZYĆ NA EMOCJONUJĄCE SPORTOWE WIDOWISKO. WŚRÓD FAWORYTÓW NIE BRAKUJE ZAWODNIKÓW Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

Maraton Warszawski - - Front Page -

Podczas jubileuszowego 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego możemy liczyć na emocjonujące sportowe widowisko. Taką gwarancję daje obecność najszybszej - jak dotąd - na warszawskich ulicach polskiej półmaratonki – Katarzyny Kowalskiej. Zawodniczka zakończyła właśnie cykl intensywnych przygotowań przedstartowych i chce się zmierzyć zarówno z własnym wynikiem z 2011 roku, jak i rekordem Polski kobiet.

TRUDNO WYTYPOWAĆ GŁÓWNEGO FAWORYTA DO ZWYCIĘSTWA

Trudno wytypować głównego faworyta do zwycięstwa. W ostatniej chwili do stawki zawodników dołączył Victor Kipchirchir, który na pewno będzie chciał powtórzyć swój znakomity występ z ubiegłego roku. Świetnymi wynikami na dystansie półmaratonu może się też pochwalić Jego rodak - Kiprop Limo. O zwycięstwo będą zapewne chcieli walczyć, również pochodzący z Kenii, John Kipsang Lotiang oraz David Kwemboi Kiyeng. Wśród Polaków będziemy na pewno oczekiwać świetnego występu Arkadiusza Gardzielewskiego (zwycięzcy Półmaratonu Warszawskiego sprzed dwóch lat) oraz aktualnego mistrza Polski w półmaratonie (Piła 2014) Adama Nowickiego.

Stawka kobiet jest nieco mniej wyrównana. Wydaje się, że finisz zostanie rozegrany między Kenijką Sarah Chepchirchir a Etiopką Amane Beriso. Ale bardzo liczymy na polski akcent w tym biegu i trzymamy kciuki za Katarzynę Kowalską. Na pewno będzie Jej deptać po piętach znana naszym kibicom z dwóch zwycięstw w warszawskim maratonie Svitlana Stanko z Ukrainy, jak również Polki: Dominika Nowakowska i Marta Krawczyńska. Niespodzianką może się okazać występ Diany Lobacevske z Litwy.

Victor Kipchichir na mecie 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.