CAŁKIEM NIEZWYKŁA KATARZYNA KOWALSKA

29 MARCA NA STARCIE BIEGU STANIE KATARZYNA KOWALSKA – NAJSZYBSZA, JAK DOTĄD, POLKA NA TRASIE WARSZAWSKIEGO PÓŁMARATONU

Maraton Warszawski - - Front Page -

Podczas Półmaratonu Warszawskiego w 2010 roku Karolina Jarzyńska wygrała rywalizację kobiet rekordowym wynikiem. Pół roku później, startując w Japonii pobiegła jeszcze szybciej i 1:10:36 jest odtąd rekordem Polski kobiet w półmaratonie. Nadeszła odpowiednia chwila, żeby ten rekord znów wrócił do Warszawy. 29 marca na starcie biegu stanie Katarzyna Kowalska – najszybsza, jak dotąd, Polka na trasie warszawskiego półmaratonu. To zawodniczka, która od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad swoją formą psychiczną i fizyczną, by pokonać 21 km i 97,5 metra w czasie krótszym niż 1:10:36.

HISTORIA LEKKOATLETKI Z WŁOCŁAWKA TO PASMO SUKCESÓW NA ŚREDNICH I DŁUGICH DYSTANSACH.

Historia lekkoatletki z Włocławka to pasmo sukcesów na średnich i długich dystansach. Dziewięciokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski na 3000 metrów, sześć razy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w biegu przełajowym, a w 2009 roku zdobyła złoto na 10 000 m. Kasia była nominowana w plebiscycie o tytuł Europejskiej Wschodzącej Gwiazdy Lekkoatletycznej w 2007 roku. Półmaratoński debiut w Warszawie w 2011 roku przypieczętowała wynikiem 1:11.23 i zwycięstwem wśród kobiet. Tego wyniku do dziś nie powtórzyła na warszawskiej trasie żadna polska zawodniczka.

Czeka nas zatem sportowe widowisko na wysokim poziomie i ogrom emocji z nim związanych. Nie żałujmy więc dłoni do klaskania, ani gardeł do dopingowania. Pomóżmy Kasi!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.