FAWORYCI WYŚCIGU O VOLVO

27 WRZEŚNIA O GODZ. 9:00 ROZPOCZNIE SIĘ WYJĄTKOWY WYŚCIG. JEGO STAWKĄ BĘDĄ KLUCZYKI DO VOLVO V40

Maraton Warszawski - - Front Page -

Kluczyki trafią w ręce osoby, która uzyska najlepszy wynik na mecie 37. PZU Maratonu Warszawskiego.

DLACZEGO TEN WYŚCIG BĘDZIE TAKI WYJĄTKOWY?

Otóż dlatego, że jego zwycięzcą może zostać zarówno najszybszy mężczyzna, jak i najszybsza kobieta. Jak możliwe? To bardzo proste – kobiety otrzymują na starcie specjalny handicap czasowy, który uwzględnia różnicę poziomów sportowych wynikających z fizjologicznych możliwości organizmów. W tym roku najszybsza na mecie kobieta będzie musiała dotrzeć na Stadion Narodowy nie później niż w 18 minut i 30 sekund po najszybszym mężczyźnie. Jeśli zrobi to szybciej – to ona wyjedzie z Warszawy samochodem. Jeśli nie zdąży zmieścić się w tej różnicy – samochód przypadnie najlepszemu mężczyźnie. Jak co roku zapowiadają się wielkie emocje.

UBIEGŁOROCZNY ZWYCIĘZCA

12 miesięcy temu kluczyki do Volvo otrzymał Kenijczyk Victor Kipchirchir, który potrzebował na dotarcie do linii mety 2 godzin 9 minut i 59 sekund. W tym roku Victor znów staje na starcie Maratonu Warszawskiego i znów zapewne marzy o powtórzeniu sukcesu. A warto wiedzieć, że nigdy jeszcze w historii imprezy żaden mężczyzna nie powtórzył sukcesu rok po roku! Czy Victor zrobi to jako pierwszy? I czy znów wyjedzie z Warszawy samochodem Volvo?

RYWALE

Nie będzie to łatwe, bo ma całą grupę mocnych rywali, na czele z trzecim przed rokiem Bensonem Oloisungą, Etiopczykiem Gezahegn Alemayehu i innym Kenijczykiem Stephenem Kipchumba Rutto. Ale przecież nie wystarczy pokonać wszystkich mężczyzn by sięgnąć po samochód! Równie dobrze może go wygrać jedna z pań.

PANIE RÓWNIE SZYBKIE

Największą faworytką wydaje się rodaczka Victora – Emily Samoei. Z życiówką 2:26:52 może ona śmiało mierzyć w rekord Maratonu Warszawskiego (2:29:35), a przy odrobinie szczęścia także w to, że wygra samochód. Na pewno będą próbowały dotrzymać jej kroku Etiopki – na czele z Worknesh Tola Biru, która ma na koncie wynik 2:25:37.

KTO ZWYCIĘŻY

Kto więc zostanie właścicielem nowego Volvo V40? Przekonamy się o tym w niedzielę 27 września około godziny 11:30.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.