FAWORYCI NIEDZIELNEGO BIEGU

TEGOROCZNA ODSŁONA PZU PÓŁMARATONU WARSZAWSKIEGO TO KILKA NIESPODZIANEK ZARÓWNO JEŚLI CHODZI O FAWORYTÓW Z POLSKIEGO PODWÓRKA, JAK I ZAGRANICY.

Maraton Warszawski - - 3 kwietnia 2016r. -

Największe zainteresowanie z pewnością wzbudza start najlepszego meksykańskiego biegacza, Juana Luisa Barriosa, wychowanka Tadeusza Kępki, legendarnego polskiego trenera mającego na koncie m.in. wyszkolenie rekordzisty świata Arturo Barriosa (rekord świata na 10 000 m – 1989 r., rekord świata w biegu godzinnym – 1991 r.), a także zwycięzców maratonów w Nowym Yorku (Salvador Garcia – 1991 r., Andres Espinosa – 1993 r.), Londynie (Alejandro Cruz – 1988 r.) i Chicago (trzykrotnie Dionisio Ceron – 1994–1996 r.). Barrios już rok temu był gościem biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”, w tym roku postanowił dołączyć do elity największego biegu w Polsce. Po piętach Meksykanina będą deptać Abraraw Misganaw z Etiopii i Robert Wambua Mbithi z Kenii – obaj z życiowymi rekordami poniżej 1:02:00.

POLACY

Nie mniejsze zainteresowanie

JUAN LUIS BARRIOS W TYM ROKU POSTANOWIŁ DOŁĄCZYĆ DO ELITY NAJWIĘKSZEGO BIEGU W POLSCE

wywołuje start Artura Kozłowskiego, mistrza Polski w półmaratonie (2008, 2015 r.), drużynowego wicemistrza Europy juniorów w przełajach (2007 r.), czy Szymona Kulki, mistrza Europy juniorów w biegu przełajowym (2012 r.). O poprawienie zeszłorocznego wyniku z pewnością powalczy również Adam Nowicki, najszybszy Polak 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

POLKI

Wśród kobiet w elicie gościć będziemy m.in. Izabelę Parszczyńską oraz aktualna brązową medalistkę mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m Angelikę Mach.

FAWORYTKI ZE ŚWIATA

Z zagranicy kolejny raz gościć u nas będzie nasza dobra znajoma z Ukrainy, Svitlana Stanko, dwukrotna zwyciężczyni Maratonu Warszawskiego. Poza tym tradycyjnie silna reprezentacja biegaczek z Kenii i Etiopii z Hellen Jepkurgat, Alice Mogire na czele. Obie Panie z życiówkami poniżej 1:10:00.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.