WIELKIE WYDARZENIE SPOŁECZNE!

MARATON WARSZAWSKI TO NIE TYLKO IMPREZA SPORTOWA, TO WIELKIE WYDARZENIE SPOŁECZNE!

Maraton Warszawski - - 25 września 2016r -

Kilkanaście lat temu, kiedy organizowaliśmy swoje pierwsze biegi, niewiele osób wiedziało kim jest wolontariusz. Sprawy nie ułatwiał fakt, że niewiele osób wiedziało też czym jest maraton. Ogłoszenie „Poszukujemy wolontariuszy do organizacji maratonu” budziło głód wiedzy, który zazwyczaj wyrażany był pytaniem „Czyli o co chodzi?”.

TRUDNE POCZĄTKI

Struktury wolontariatu opierały się więc na naszych znajomych, znajomych znajomych i kilku przypadkowych osobach, które dały się przekonać nieśmiertelnym argumentem: „Chodź, będzie fajnie.” Początki były trudne i jak to z początkami bywa – zbudowane z połączenia wielkich chęci i nie mniejszej naiwności. Wyobraźcie sobie taką sytuację. Dzień przed maratonem zabieramy się za ustawienie strefy mety. Na miejsce przyjeżdża ciężarówka z kilkudziesięcioma metalowymi płotami, które mamy ustawić wzdłuż ostatniej prostej. Stawia się też umówiona do pomocy grupa harcerzy-wolontariuszy. 20 dziewczynek w wieku ok. 10 lat. No cóż, chłopaki nie mogli...

2 TYS. WOLONTARIUSZY

Dzisiaj społeczność maratońskich wolontariuszy to blisko 2 tysiące osób. Gdybyśmy chcieli zaprosić Was wszystkich do biura, w którym pracujemy na co dzień w kilkanaście osób, to… to by się nie dało. Niniejszy tekst miał mieć tytuł „Co by było, gdyby nie było wolontariuszy”. Fakty są takie, że nie byłoby niczego. Jesteśmy dumni, że chcecie tworzyć z nami tę imprezę. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja motywacja – czy pomagasz nam dzisiaj, bo wolontariat i sport to Twoja pasja, bo to szansa na lepszą ocenę z zachowania, czy robisz to od tak dawna, że zapomnieliście już, jak tego nie robić. Dziękujemy!

POCZĄTKI BYŁY TRUDNE I JAK TO Z POCZĄTKAMI BYWA – ZBUDOWANE Z POŁĄCZENIA WIELKICH CHĘCI I NIE MNIEJSZEJ NAIWNOŚCI

„CHODŹ, BĘDZIE FAJNIE”

Gdybyście w przyszłości chcieli zachęcić swoich znajomych do udziału w wolontariacie - polecamy sprawdzoną metodę: „Chodź, będzie fajnie.” Podobno da się na niej zbudować wielkie rzeczy.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.