KULISY 12. PZU PÓŁMARATONU

26 MARCA ROZPOCZNIE SIĘ NAJWIĘKSZY BIEG ULICZNY W POLSCE, CZYLI 12. PZU PÓŁMARATON WARSZAWSKI. PRAWIE 14 TYSIĘCY BIEGACZY WYSTARTUJE Z PLACU TEATRALNEGO, ABY ZMIERZYĆ SIĘ Z POŁÓWKĄ KRÓLEWSKIEGO DYSTANSU

Maraton Warszawski - - News -

Półmaraton Warszawski to nie tylko bieg. To również największa biegowa impreza charytatywna w naszym kraju, a także 1500 osób zaangażowanych w organizację wydarzenia. W niedzielny poranek bez wątpienia czeka nas gorące i sportowe przywitanie wiosny!

SPORTOWE EMOCJE

Półmaraton Warszawski jest największym biegiem ulicznym w Polsce. W tym roku pakiet startowy wykupiło prawie 14 tysięcy osób. Organizatorzy Półmaratonu wraz ze swoimi partnerami mają ambicję, aby stać się jednym z trzech największych półmaratonów w Europie. W elicie tegorocznego biegu wystartuje wiele znanych nazwisk, dlatego bardzo trudno wytypować faworytki i faworytów biegu. Spośród wszystkich zaproszonych zawodników i zawodniczek na pewno wyróżnia się Volha Mazuronok – Białorusinka, która nie tylko wygrała Półmaraton Warszawski w roku 2012, ale też zajęła 5. miejsce w olimpijskim maratonie w Rio latem ubiegłego roku. Barw Polski w Elicie będą bronić Olga Ochal oraz Yared Shegumo.

PRZYGOTOWANIA DO 12. PZU PÓŁMARATONU WARSZAWSKIEGO

Organizacja 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego to dwanaście miesięcy pracy całego zespołu Fundacji „Maraton Warszawski”. Godziny spędzone na planowaniu trasy, logistyki biegu i promocji imprezy, które zaowocują niedzielnym wydarzeniem. Organizatorzy z największą dokładnością zaplanowali każdy element półmaratonu po to, aby jego uczestnicy mogli bezpiecznie i komfortowo pokonać preludium do maratońskiego biegu. Impreza to również 1200 wolontariuszy, bez których jej sprawne przeprowadzenie byłoby niemożliwe. Wolontariusze to ludzie, którzy z miłości do biegania postanowili zaangażować się w działanie biura zawodów, punktu info i punktów żywieniowych, czy też w pomoc biegaczom na starcie i mecie.

START I META NA ZABYTKOWYM PLACU TEATRALNYM

Trasa 12. Półmaratonu Warszawskiego prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warszawy. Na start i metę biegu wyznaczono urokliwy Plac Teatralny. Tam też uczestnicy otrzymają wyjątkowy medal pamiątkowy. - Medal 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego stylem wykonania podtrzymuje naszą tradycję. W związku z tym, że w tym roku świętujemy rok królowej polskich rzek, nawiązaliśmy do Wisły, umieszczając na środku medalu błękitną wstęgę symbolizującą rzekę. Pojedynczy medal waży około 130 gramów, a wszystkie medale dla uczestników ważą aż 1,5 tony! – komentuje Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”. Nie tylko medal odwołuje się do roku Wisły, ale również trasa. Biegacze przebiegną nad rzeką aż dwukrotnie, jako że trasa prowadzi przez most Świętokrzyski i most Gdański. Na trasie zlokalizowane będą 4 punkty odżywiania zaopatrzone w banany, izotoniki, wodę i pastylki energetyczne.

PÓŁMARATOŃCZYCY LUBIĄ BIEGAĆ DOBRZE

Już po raz drugi uczestnicy Półmaratonu mieli okazję wystartować w biegu w ramach programu #BiegamDobrze i wesprzeć jedną z siedmiu fundacji. Zbiórka opiewa na ponad 600 tysięcy złotych – jest to rekord w akcji, która do tej pory uzbierała łącznie ponad 1,4 MILIONA złotych. Zebrana kwota świadczy o ogromnej chęci pomagania i zaangażowaniu uczestników biegu. Do udziału w akcji, czyli do założenia własnej zbiórki, przystąpiło ponad 1000 osób.

DOPINGUJĄCE STREFY KIBICA I PRZEBRANI BIEGACZE

Wszystkich, którzy nie są jeszcze gotowi na pokonanie połówki organizatorzy zapraszają do stref kibica. W specjalnie przygotowanych punktach kibicowania dopingować będą organizacje #BiegamDobrze, zespoły i orkiestry muzyczne, cheerleaderki, sponsorzy i przyjaciele fundacji. Warto być w strefie kibica chociażby po to, aby zobaczyć m.in. biegających superbohaterów lub zwierzątka. Niektórzy zdecydowali się przebrać również za obiekty budowlane. Wynika to z tego, że część biegaczy postanowiła przede wszystkim wystartować w efektownym i wzbudzającym uśmiech stroju, który doda imprezie kolorów. Najbardziej zakręcone pomysły przebierańców nagrodzone zostaną prezentami od firmy adidas.

PZU, ADIDAS, LOT I FIAT –SPONSORZY BIEGU

W tym roku PZU po raz czwarty jest sponsorem tytularnym półmaratonu. Fundacja „Maraton Warszawski” wraz z PZU wypracowali wspólną kulturę biegania oraz zmotywowali warszawiaków do gorącego dopingowania biegaczy w strefach kibiców. Od początku funkcjonowania Fundacji „Maraton Warszawski” biegaczy, organizatorów i wolontariuszy ubiera firma adidas. W tym roku 12. PZU Półmaraton Warszawski pozyskał również jako sponsora koncern Fiat, który dostarczył oficjalny samochód imprezy 5-drzwiowego Fiata Tipo. Natomiast uczestnicy półmaratonu, którzy zdecydują się na start w maratonie mają możliwość wygrania podwójnego biletu do Los Angeles wraz z pakietem startowym na maraton w Mieście Aniołów – sponsorem nagrody są Polskie Linie Lotnicze.

POCZUJ DUCHA SPORTOWEJ RYWALIZACJI

Spotkajmy się wszyscy w niedzielny poranek na Placu Teatralnym oraz wzdłuż trasy biegu. Organizatorzy 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego serdecznie wszystkich zachęcają do włączenia się w marcowe święto biegania.

SPOTKAJMY SIĘ WSZYSCY W NIEDZIELNY PORANEK NA PLACU TEATRALNYM ORAZ WZDŁUŻ TRASY BIEGU.

MUIMBI MUTETI DANIEL - zwycięzca 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego z czasem 1:02:14

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.