PRZEBIEGŁEŚ. PRZED TOBĄ MARATON

POPÓŁMARATOŃSKI BÓL GŁOWY, CZYLI CO DALEJ

Maraton Warszawski - - News -

Miesiące przygotowań, treningów, wyrzeczeń i walki z własnymi słabościami. Narastające emocje, niepewność, stres, aż w końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień. Dzień, w którym półmaraton staje się rzeczywistością i 21,0975 km pęka z hukiem! I chociaż nogi bolą, płuca palą i całe ciało woła o wygodny materac, głowa jest w euforii.

UDAŁO SIĘ!

Tak, drogi półmaratończyku, masz powody do dumy i zasłużyłeś na szczere gratulacje. Ale już pewnie w Twojej głowie zdążyła zakiełkować myśl, co dalej? Cel, do którego dążyłeś, został osiągnięty i powstała pewna luka, którą jakoś trzeba zagospodarować. Zaprzestanie biegania nie wchodzi w grę, bo przecież nie po to przelane zostało tyle potu, żeby teraz to wszystko zniweczyć. Zresztą, kto raz złapał biegowego bakcyla, ten na ogół stara się go potem w sobie pielęgnować. Pozostaje w takim razie druga opcja, budząca respekt, czasami wywołująca strach, ale na pewno niezwykle emocjonująca: MARATON.

CO DALEJ

Zanim pomyślisz: „To nie dla mnie”, „Nie dam rady”, „To ponad moje siły”, przypomnij sobie, jak nierealny kiedyś wydawał się dla Ciebie dystans o połowę krótszy. Przecież jakiś czas temu pokonanie tych 21 kilometrów sprawiało wrażenie wysiłku niemal nadludzkiego. A dziś? To nadludzkie osiągnięcie masz na koncie! Skoro półmaraton był dla Ciebie, to dlaczego maraton miałby nie być? Tak, pokonanie 42 kilometrów i 195 metrów w pierwszej chwili może wydawać się karkołomne, ale przecież pierwszy i największy krok w tym kierunku masz już za sobą.

CEL, DO KTÓREGO DĄŻYŁEŚ, ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY I POWSTAŁA PEWNA LUKA, KTÓRĄ JAKOŚ TRZEBA ZAGOSPODAROWAĆ

WYZNACZ SOBIE CEL

Dlaczego nie przekuć

swojej dotychczasowej pracy w kolejne osiągnięcie? Wszak królewski dystans to marzenie i cel milionów biegaczy na całym świecie. Pokonanie maratonu naprawdę potrafi odmienić życie. Dla wielu osób walka na trasie jest przeżyciem niemal mistycznym, pozwalającym odkryć siłę charakteru i poznać drzemiące w sobie możliwości. Czujesz strach, respekt, masz wątpliwości? To bardzo dobrze – właśnie za sprawą tych uczuć dystans 42,195 km jest tak magiczny.

TRENING CZYNI MISTRZA

Jednak nie wątp w siebie i z odwagą sięgaj po swoje marzenia. Jeśli maraton nie jest dla Ciebie, to dla kogo jest? Nie zwlekaj zatem z decyzją i zapisz się na 39. PZU Maraton Warszawski. Przekonaj się na własnej skórze, do czego jesteś zdolny i zostań maratończykiem!

JAKUB KARASEK www.magazynbieganie.pl

Start 11. PZu Półmaratonu Warszawskiego na placu Trzech Krzyży, 2016 rok.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.