PZU MARATON WARSZAWSKI ZA 3 DNI

Maraton Warszawski - - News -

24września w niedzielę ulicami Warszawy przebiegnie 6 tysięcy biegaczy, pragnących zmierzyć się z królewskim dystansem 42 kilometrów i 195 metrów Na trasę poza biegaczami zaproszeni są również kibice, którzy mogą wesprzeć swoich startujących przyjaciół lub krewnych gorącym dopingiem. Poza maratończykami przez Warszawę przebiegną również uczestnicy Biegu na Piątkę. Maraton Warszawski to impreza, której celem jest zarażenie Polaków miłością do sportu. Jakie atrakcje czekają na uczestników biegów – o tym poniżej.

TRASA WIELKIEGO BIEGU

39. PZU Maraton Warszawski rozpocznie się w samym centrum Warszawy, czyli na Placu Trzech Krzyży. Trasa biegu prowadzi przez siedem dzielnic oraz dwa mosty: Świętokrzyski i Gdański. Uczestnicy będą mogli przebiec przez najciekawsze miejsca stolicy, od Śródmieścia, przez Mokotów, Ursynów i Wilanów, aż po Pragę Północ, Żoliborz i Bielany. Bieg na Piątkę w tym roku wyjątkowo ma swój start w innym miejscu niż Wielki Bieg. Krótkodystansowcy swoje zmagania rozpoczną przy ulicy Konwiktorskiej, a później pobiegną przez urokliwy Żoliborz i piękne Nowe Miasto. Meta obu biegów znajduje się przy Multimedialnym Parku Fontann.

DZIECIAKI NA START

39. PZU Maraton Warszawski to nie tylko królewski bieg i piątka, to także cykl wydarzeń towarzyszących, rozpoczynających się już w przeddzień. W sobotę 23 września organizatorzy przygotowali prawdziwą sportową ucztę dla każdego – niezależnie od wieku. Sobota rozpocznie się od MiniMaratonu #BeActive na Agrykoli – imprezy skierowanej do najmłodszych członków rodziny. MiniMaraton #BeActive, a wraz z nim Miasteczko Sportowe #BeActive, stanowią również

39. PZU MARATON WARSZAWSKI TO NIE TYLKO KRÓLEWSKI BIEG I PIĄTKA, TO TAKŻE CYKL WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH, ROZPOCZYNAJĄCYCH SIĘ JUŻ W PRZEDDZIEŃ

inaugurację Europejskiego Tygodnia Sportu, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do aktywnego i zdrowego stylu życia. Ambasadorami ETS są takie gwiazdy jak: m.in. Zosia Klepacka, Monika Pyrek, Czesław Lang.

BIEGAMY DOBRZE

Podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego biegacze już po raz piąty mogli wybrać charytatywną ścieżkę zapisu na bieg realizowaną pod postacią akcji #BiegamDobrze. Wybierając charytatywną ścieżkę, wspiera się jedną z 9 partnerskich organizacji dobroczynnych. Na ten moment w ramach 39. PZU Maratonu Warszawskiego uzbierano już 248035 zł, natomiast podczas pięciu edycji #BiegamDobrze, zebrano ogromną kwotę 2 milionów złotych!

BĄDŹCIE Z NAMI

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w 39.PZU Maratonie Warszawskim. Kibicowanie na trasie maratonu to świetny sposób na spędzenie czasu razem z bliskimi, a także na rozgrzanie się w te coraz chłodniejsze wrześniowe dni.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.