EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

MINI MARATON #BEACTIVE ROZPOCZYNA EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Maraton Warszawski - - News - Mini Maraton #BeActive

J ak co roku, uczta maratońska rozpocznie się w przeddzień Wielkiego Biegu, tj. w sobotę 23 września 2017 r. – wtedy odbędzie się Mini Maraton, który został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo, impreza stanowi inaugurację Europejskiego Tygodnia Sportu, realizowanego przez Komisję Europejską. Mini Maraton to prawdziwe święto dla najmłodszych fanów biegania. Na terenie imprezy zbudowane zostanie specjalne Miasteczko Sportowe #BeActive.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W tym roku Mini Maraton #BeActive jest imprezą rozpoczynającą Europejski Tydzień Sportu. Komisja Europejska powoła ETS po to, aby zachęcić obywateli UE do aktywnego spędzania wolnego czasu wierząc, że sport przekłada się na lepsze zdrowie, zamożniejszą gospodarkę i poprawę kontaktów międzyludzkich.

PRAWDZIWE ZAWODY

Mini Maraton organizowany jest dla najmłodszych amatorów biegania. Mali zawodnicy startują na bieżni lekkoatletycznej, otrzymują numer startowy z profesjonalnym chipem do pomiaru czasu, a także piękny medal po ukończonym biegu. Mini Maraton #BeActive to kilka kategorii wiekowych: Bieg Bąbla – do 3 lat (2014-2016) – ok. 100 metrów, Bieg Krasnala – 4-5 lat (2012-2013) – ok. 200 metrów, Bieg Smyka – 6-7 lat (2010-2011) – ok. 200 metrów, Bieg Urwisa – 8-9 lat (20082009) – ok. 400 metrów, Bieg Juniora – 10-11 lat (2006-2007) – ok. 750 metrów, Bieg Małolata – 12-13 lat (2004-2005) – ok. 1500 metrów, Bieg Nastolatka – 14-16 lat (2001-2003) – ok. 1500 metrów.

MIASTECZKO SPORTOWE DLA WSZYSTKICH

W sobotę dzieci wraz ze swoimi rodzicami będą mogły uczestniczyć także w wielu atrakcjach przygotowanych w miasteczku sportowym #BeActive, takich jak: wielobój sprawnościowy, mini turnieje i strefa malucha. Wszystkie aktywności zostały opracowane w taki sposób, aby dzieci i rodzice mogli wziąć w nich udział bez względu na wiek i sprawność fizyczną.

SPRÓBUJ SWOICH SIŁ W RÓŻNYCH DYSCYPLINACH

Wielobój sprawnościowy #BeActive składa się z 10 stacji sportowych dedykowanych konkurencjom, które reprezentują Ambasadorzy Europejskiego Tygodnia Sportu (wśród nich m.in. Zosia Klepacka, Marcin Gorat, Czesław Lang). W zadaniach sportowych wykorzystywane będą elementy charakterystyczne dla danej dyscypliny i treningu z nią związanego, np.: koszykówka - slalom i rzuty do kosza, skok o tyczce - tor sprawdzający ogólną sprawność, windsurfing - tor sprawdzający zdolność utrzymywania równowagi + platforma „dry-surfing”, skok wzwyż - konkurencje skoczne na czas i precyzję, kolarstwo - dwie konkurencje (sprint i wspinaczka) na rowerach stacjonarnych. Po ukończeniu określonej liczby konkurencji sportowych każdy uczestnik otrzymuje dyplom i drobny upominek doceniający uczestnictwo i wysiłek każdego z mniejszych i większych sportowców.

MINITURNIEJE

Mini turnieje #BeActive to strefa zabaw dla maksymalnie czteroosobowych zespołów. Wśród konkurencji znajdą się m.in.: mini golf, bule, mega narty i bag toss. Przy każdej z dyscyplin umieszczona będzie tablica wyników, na której pojawią się aktualne rekordy.

ZABAWA DLA NAJMŁODSZYCH

Strefa malucha #BeActive to plac zabaw dla najmłodszych, w którym znajdą się m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, bańki mydlane i stanowisko malowania buziek we wzory sportowe.

MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA

Organizatorzy serdecznie zachęcają rodziców do zapisania swoich pociech na biegi w Mini Maratonie oraz odwiedzenia Sportowego Miasteczka. Dodatkowo, miasteczko sprawnościowe #BeActive stanowi świetną okazję do sportowego wypoczynku dla całej rodziny: od jej najmłodszego do najstarszego pokolenia.

IMPREZA STANOWI INAUGURACJĘ EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU, REALIZOWANEGO PRZEZ KOMISJĘ EUROPEJSKĄ

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.