2 MLN ZŁ NA CELE CHARYTATYWNE

#BIEGAMDOBRZE

Maraton Warszawski - - News -

Bartek prowadzi swoją zbiórkę #BiegamDobrze po raz piąty. Nie jest łatwo przekonać znajomych, aby wsparli wybrany przez Ciebie cel. Nie dobrym słowem. Pieniędzmi. Bo organizacje, którym pomagamy, potrzebują pieniędzy, żeby móc pomagać innym. Więc jak to zrobić po raz piąty? Bartek znalazł sposób. Poleci po trasie maratonu jako Marsjanin, w swoim niezwykłym spodku UFO. Po przekroczeniu 2150 zł na rzecz jednej z Fundacji – Marsjanin miał zyskać dodatkową parę oczu. 4200 zł – Marsjanin miał mieć kosmiczny hełm. Znajomi nie zawiedli. 5200 zł – spodek będzie miał prawdziwe światełka.

Szymon to licealista. Działalność organizacji humanitarnych wspiera od lat. Nie ma biegowego doświadczenia, ale wiedział, że chce pomóc. Skrzyknął kolegów. Założyli zbiórkę, pobiegną w sztafecie.

PODJĄĆ WYZWANIE

Cztery lata temu Maciej postanowił zmienić swoje życie i zrzucić ponad 42 kg. Rzucił palenie, został weganinem, zaczął biegać. Pokonał własne słabości – teraz ma siłę, by pomagać innym. Na ochronę zwierząt chce zebrać 2013 zł, bo 2013 to był ważny rok.

Krzysiek biegnie w ramach #BiegamDobrze po raz trzeci. Z osobami, która wpłaci najwyższą kwotę na jego zbiórkę, pójdzie na kawę w samych majtkach. I to działa? Zadziałało. Krzysiek ma śmiesznych znajomych.

JAK TO DZIAŁA

Akcja #BiegamDobrze istnieje trzeci rok. Jej uczestnicy, przy okazji startu Maratonie, Biegu na Piątkę czy wiosennym Półmaratonie Warszawski, wybierają ścieżkę charytatywną – zakładają internetowy profil swojej zbiórki, wybierają organizację, którą chcą wesprzeć i po uzbieraniu 300 zł otrzymują od niej, wyjątkowy, pomarańczowy numer startowy. Aby zmotywować znajomych do wpłat, podejmują dodatkowe wyzwania. Do tej pory na cele dobroczynne zebrano 2 miliony złotych! Bartek w swoim statku, Ewa w pelerynie i Aśka, która dla osób chorych na autyzm zebrała właśnie 4 tysiące.

Dziękujemy Wam biegacze z pomarańczowymi numerami. Połamania skrzydeł!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.