WYBIEGALI 700 TYS. ZŁOTYCH

BIEGANIE CHARYTATYWNE JEST BARDZO POPULARNYM SPOSOBEM POMAGANIA, A BIEGACZE ZBIERAJĄCY ŚRODKI FINANSOWE NA WYBRANE CELE DOMINUJĄ LICZEBNIE NA NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWYCH IMPREZACH NA ŚWIECIE

Maraton Warszawski - - News -

Ponad 1000 biegaczy wzięło udział w akcji #BiegamDobrze w ramach 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Na rzecz organizacji dobroczynnych uzbierali już 700 tysięcy złotych! Ich zaangażowanie to m.in. pomoc dla potrzebujących dzieci, osób chorych na raka i zwierząt.

JAK BIEGAĆ DOBRZE

Każdy uczestnik biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski” może zapisać się do udziału w zawodach poprzez ścieżkę charytatywną. Zamiast wnosić opłatę startową, może założyć swoją zbiórkę charytatywną na specjalnej internetowej platformie. Każda osoba, która na swojej zbiórce zgromadzi minimum 350 zł. otrzymuje w prezencie od organizacji, którą wsparła, wyjątkowy, pomarańczowy numer startowy.

BIEGANIE CHARYTATYWNE NABIERA TEMPA

Największym biegowym wydarzeniem dobroczynnym jest Maraton Londyński – dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów! W Polsce bieganie charytatywne nabiera tempa, a wszystko dzięki akcji #BiegamDobrze i biegaczom takim jak uczestnicy niedzielnego 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego – chcącym nadać swojemu startowi wyjątkowego znaczenia! #BiegamDobrze to pierwszy biegowy projekt w kraju, który oparty jest na modelu aktywnej charytatywności. Początek akcji miał miejsce przy 37. PZU Maratonie Warszawskim w 2015 roku. Uczestnicy akcji zebrali wspólnie już blisko 3,5 mln zł na cele dobroczynne! Dołącz do nich już we wrześniu podczas 40. PZU Maratonu Warszawskiego!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.