INFORMACJE PRAKTYCZNE

Podróże - - Wyprawa Rowerem Przez Chiquitanię -

Linie Air Europa ( www. aireuropa.com) i Boliviana de Aviación ( www.boa.bo) oferują bezpośrednie loty z Madrytu do Santa Cruz, nieformalnej stolicy wschodu Boliwii i największego miasta w kraju (od 800 EUR w dwie strony). Boliviana lata też bezpośrednio z Madrytu do Cochabamby. Z La Paz, głównego miasta andyjskiej części Boliwii, do Chiquitanii wiodą dwie trasy – obie przez Oruro i Cochabambę, dalej jedna przez Villa Tunari, a druga przez Samaipatę.

Gdzie spać We wszystkich większych miasteczkach regionu: San Ramón, Concepción, San Javier, San Ignacio, San Rafael – działają niewielkie hotele (25-60 zł za noc). Mniejsze miejscowości, jak San Antonio i Miraflores, są tak spokojne, że można rozbić namiot na głównym placu.

Co zobaczyć Obowiązkowo kościoły misyjne w San Javier,

Jak dojechać

Concepción, San Ignacio de Velasco, San Rafael, San Miguel, Santa Ana i San José de Chiquitos, a także wspaniałe muzeum w Concepción. Ciekawe jest też sanktuarium w Chochis projektu Hansa Rotha, szwajcarskiego architekta i jezuity, który od 1972 r. aż do śmierci w 1999 r. koordynował restaurację chiquitańskich świątyń. Co dwa lata w Concepción odbywa się Festiwal Muzyki Renesansu i Baroku Amerykańskiego (najbliższa edycja: 13-22.04.2018), organizowany m.in. przez

polskiego muzykologa Piotra Nawrota.

W kolonii menonitów, kilka kilometrów od drogi z San Rafael do San José de Chiquitos, można przenieść się do Xviii-wiecznych Prus Wschodnich.

WARTO wiedzieć!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.