ROWEROWA FALA W NADARZYNIE

PODWARSZAWSKA GMINA NADARZYN TRZECI RAZ Z RZĘDU ZNALAZŁA SIĘ NA MAPIE POLAND BIKE. I PONOWNIE WZBUDZIŁA REKORDOWE ZAINTERESOWANIE AMATORÓW „DWÓCH KÓŁEK”.

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - WWW.POLANDBIKE.PL -

Piąty etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 zgromadził na starcie w zabytkowym Parku Pałacowym w Młochowie imponującą liczbę prawie tysiąca (!) miłośników jazdy na rowerach górskich, o 200 więcej niż przed rokiem. Rewelacyjna frekwencja i niezwykle interesująca obsada. W peletonie można było zobaczyć m.in. znakomitych kolarzy przełajowych sprzed lat, wielokrotnych mistrzów Polski, olimpijczyka z Atlanty Sławomira Barula oraz Sylwestra Szturnogę.

ŁATWO I PRZYJEMNIE

- Gmina Nadarzyn stawia na sport i rowerową rekreację. Wróciliśmy tu z wielką przyjemnością - mówił Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy i organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Trasa w Lasach Młochowskich jest stosunkowo łatwa i przyjemna. Absolutnie dla każdego.

WALKA DO KOŃCA

Na najdłuższym dystansie MAX (47 km) wygrał rewelacyjny w tym sezonie Bartosz Owczarek (TRW Cloudware Team). Dla niego było to już czwarte zwycięstwo, w tym trzecie z rzędu w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon. Tym razem wyprzedził na finiszu Jarosława Wolcendorfa ( Jacoobcycles.com) i Arkadiu- sza Jusińskiego (Renault Team). Wśród kobiet, pierwszy raz w tym sezonie, najlepsza okazała się Magdalena Fejfer (Trybik Northwave Team), wyprzedzając Katarzynę Pakulską (TRW Cloudware Team) i Annę Urban (Kettler Bike Team).

MINI

Do pasjonującego finiszu doszło też na dystansie MINI (27 km). Najszybszy, drugi raz z rzędu w tegorocznym cyklu, był Michał Glanz (Retro Rowery Duda Team), przed Markiem Długołęckim (Komobike Scott) i Dorianem Kolasińskim (Retro Rowery Duda Team). W gronie kobiet, czwarte zwycięstwo w sezonie, a drugie z rzędu odniosła Katarzyna Różycka (Rozycky Team). Tym razem wyprzedziła Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team) i Agnieszkę Kasprzak (Fundacja Teraz Twój Ruch Ladies Team).

OTWARTE MISTRZOSTWA NADARZYNA

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach gminy Nadarzyn w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył niepokonany w tym roku Sebastian Żurek (Auto Mik Team), przed Patrykiem Dmochem (Prolog Jabłonna) i Mateuszem Majkowskim (UKS Center Czernice Borowe). Rywalizację dziewcząt wygrała również niepokonana w obecnym sezonie Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team) i Martą Rusek z Warszawy. Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie w Parku Pałacowym w Młochowie jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej, pierwszy raz w tym sezonie, triumfował Renault Team, wyprzedzając TRW Cloudware Team i Retro Rowery Duda Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Michalczykami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike na prowadzeniu umocnili się Bartosz Owczarek (TRW Cloudware Team) wśród mężczyzn oraz Katarzyna Różycka (Rozycky Team) w gronie kobiet.

WYJĄTKOWY POKAZ

Emocje były również… po zawodach. A to za sprawą wyjątkowego pokazu Marka Długołęckiego (Komobike Scott). Wicemistrz świata i mistrz Europy w bikejoringu udowodnił na czym polega współpraca kolarza z psem, zaprzęgniętym do roweru. Efektowna i szybka jazda w duetach z Moną i Zoją wzbudziła aplauz widowni i była dobrą promocją bikejoringu.

WSPÓŁPRACA

V etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn, a najlepszych na scenie podczas dekoracji nagradzał wójt gminy Nadarzyn Janusz Grzyb.

GMINA NADARZYN STAWIA NA SPORT I ROWEROWĄ REKREACJĘ. WRÓCILIŚMY TU Z PRZYJEMNOŚCIĄ

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.