URSZULIN: SPRINTEM PRZEZ SERCE POLESIA

KOLARSKI PELETON LOTTO POLAND BIKE MARATHON PIERWSZY RAZ W SWOJEJ HISTORII WYSTARTOWAŁ W URSZULINIE W POWIECIE WŁODAWSKIM NA LUBELSZCZYŹNIE.

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - WWW.POLANDBIKE.PL -

Przepiękna lokalizacja w otoczeniu jezior i dziewiczej przyrody. Szósty etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, odbył się w prawdziwym sercu Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Co ciekawe, cała czwórka najlepszych na dystansach Mini i Max zaliczyła swoje debiutanckie zwycięstwa w tym sezonie. Doszło też do zmiany na pozycjach liderów w prestiżowej klasyfikacji Omnium Poland Bike.

MAX

Na najdłuższej trasie MAX (51 km) wygrał Ernest Kurowski z Józefowa, przed Arkadiuszem Jusińskim (Renault Team) i Adrianem Jusińskim (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team), wyprzedzając Annę Urban (Kettler Bike Team) i Martę Szałaj (Polonia Warszawa MTB).

MINI

Do pasjonującego finiszu doszło na dystansie MINI (36 km). Najszybszy był Robert Sawa (Auto Mik Team), przed Pawłem Piętą (Rafako MTB Team) i Patrykiem Białkiem (SK Bank Team). W gronie kobiet triumfowała Ewa Kubiak (Loyalty Point Racing Team), która wyprzedziła Izabelę Żeszczyńską z Warszawy i Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team).

FAN

Na trasie FAN (10 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach gminy Urszulin w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył niepokonany w tym roku Sebastian Żurek (Auto Mik Team), przed Kacprem Gierykiem (MKS Emdek Bydgoszcz) i Dawidem Rosochackim (KK Cyklon Warszawa). Rywalizację dziewcząt wygrała również niepokonana w obecnym sezonie Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team) i Weroniką Wojciechowską (TRW Cloudware Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej, drugi raz z rzędu w tym sezonie, triumfował Renault Team, wyprzedzając Olsh Paramedyk i Polonię Warszawa MTB. Klasyfikację rodzinną wygrali Żeszczyńscy, przed Gregorowiczami i Lachami. W punktacji Omnium Poland Bike - zmiana liderów. Na prowadzenie wśród mężczyzn awansował Jarosław Chodyka z Międzyrzeca Podlaskiego, a w gronie kobiet pierwsza jest Katarzyna Skura (Kolarski. eu Team).

WSPÓŁPRACA

Starterem honorowym wyścigów był wójt Urszulina Tomasz Antoniuk. VI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Urszulin w ramach projektu - Promocja marki lokalnej "Urszulin - po pracy, Polesie" jako części marki regionu z wykorzystaniem narzędzi ICT współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.