TAK BYŁO: PŁOCK

„PIĄTKA Z PLUSEM” ZNÓW DLA PŁOCKA!

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Książęcy Gród ponownie oczarował miłośników dwóch kółek. W historycznej stolicy Polski odbył się siódmy etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Płocka szósty raz z rzędu. Start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdowały się na zabytkowym Starym Rynku. Dopisała pogoda oraz frekwencja. Na niezwykle atrakcyjnej trasie, uznawanej za jedną z najpiękniejszych na Mazowszu, ścigało się prawie 800 osób.

WZDŁUŻ ROZLEWISK WISŁY

- To taki prawdziwy klasyk Mazowsza - mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Trasa w Płocku została wyznaczona szerokimi, twardymi duktami i wąwozami wzdłuż rozlewisk Wisły. Interwałowa i pagórkowata z solidnymi jak na Mazowsze podjazdami i technicznymi zjazdami.

MAX

Rywalizację na najdłuższej trasie MAX (60 km) wygrał Arkadiusz Jusiński (Renault Team), który wyprzedził Piotra Truszczyńskiego (Komobike Scott) i Grzegorza Maleszkę (Renault Team). Pochodzący z Jasienicy koło Tłuszcza 39-letni Jusiński w obecnym sezonie LOTTO Poland Bike Marathon triumfował drugi raz, po tym jak był najszybszy na inaugurację cyklu w Otwocku. Wśród kobiet, drugi raz z rzędu w tym sezonie, zwyciężyła Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team), tym razem przed Anną Urban (Kettler Bike Team) i Ewą Dudą (TRW Cloudware Team).

FAN

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Płocka w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Adam Jakubowski, przed Michałem Lachowiczem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Patrykiem Dmochem (Prolog Jabłonna). Rywalizację dziewcząt wygrała niepokonana w obecnym sezonie Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars MTB Team) i Pauliną Nowak (WGR Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na Starym Rynku w Płocku jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej, trzeci raz z rzędu w tym sezonie, triumfował Renault Team, wyprzedzając TRW Cloudware Team i Absolute Bike Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Lachowie, przed Petryszynami i Michalczykami. W punktacji Omnium Poland Bike na prowadzenie wśród mężczyzn awansował Daniel Pepla (Renault Team), a w gronie kobiet pierwsza nadal jest Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

WSPÓŁPRACA

VII etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Płocka i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, a starterem honorowym wyścigów był wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę, 28 czerwca w Górze Kalwarii, gdzie odbędzie się ósmy etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. To będzie półmetek sezonu.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.