KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA: TERAZ WĄCHOCK!

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Wniedzielę, 5 lipca w Wąchocku odbędzie się dziewiąty spośród 16 tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się, tak jak przed rokiem, w pobliżu XII-wiecznego Klasztoru Cystersów w Wąchocku przy ul. Kościelnej. W trakcie IX etapu LOTTO Poland Bike Marathon odbędą się również zawody zaliczane do Pucharu Polski MTB Państwowej Straży Pożarnej.

TRASA

Trasa LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku prowadzi duktami i szlakami turystycznymi przez Sieradowicki Park Krajobrazowy, który podobnie jak sąsiednie Łysogóry jest prawdziwym rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na rowerowych turystów czeka kilkadziesiąt kilometrów rowerowych szlaków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno rodziny szukające spokojnej rekreacji, jak i zwolennicy prawdziwych wrażeń MTB. W świętokrzyskich kniejach nietrudno trafić na wymagające podjazdy oraz karkołomne zjazdy, gdzie nawet wytrawni „górale” mogą mieć nie lada problem.

ZWIĘKSZONA PUNKTACJA

- Z wielką radością wracamy w Góry Świętokrzyskie - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Tym razem Wąchock zainauguruje nową klasyfikację górską „Koronę Świętokrzyską” w ramach LOTTO Poland Bike Marathon. Należy pamiętać, że na etapach w województwie świętokrzyskim obowiązuje zwiększona punkta- cja. Wąchock i jego okolice zapierają dech w piersiach i są wymarzonym miejscem na maraton na rowerach górskich. Idealne na rodzinny wypoczynek na sportowo. Zapraszam w niedzielę 5 lipca do Wąchocka!

DYSTANSE

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (25 km) oraz FAN (7 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Wąchocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

WSPÓŁPRACA

IX etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 w Wąchocku organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Wąchocka.

NA ETAPACH W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM OBOWIĄZUJE ZWIĘKSZONA PUNKTACJA

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.