NA IX ETAP LOTTO POLAND BIKE MARATHON ZAPRASZA SEBASTIAN STANISZEWSKI, ZASTĘPCA BURMISTRZA MIASTA I GMINY WĄCHOCK

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS - Sebastian Staniszewski Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock

Po raz trzeci Poland Bike Marathon będzie gościł w Wąchocku, po raz pierwszy w historii rozpoczniemy zmagania o Koronę Świętokrzyską. Wąchockie trasy, zwłaszcza sławetny „Wąchock 2013” zawsze pozostawiały szczególne wrażenie w pamięci uczestników. Ponownie zdecydowałem się zaproponować przyrodniczą perłę województwa świętokrzyskiego, czyli malownicze i tchnące naturą tereny Sieradowickiego Parku Krajobrazowego, pozostałości dawnej Puszczy Świę- tokrzyskiej. Trasy z lat ubiegłych zostały przedstawione w kolejnej modyfikacji. Tak, aby każdy uczestnik mógł spróbować w nowej odsłonie kolejnego smaku wąchockiego regionu. Natura, zmagania z przyrodą i samym sobą oraz to co wydaje się niemożliwe, czyli próba pogodzenia potrzeb wytrwałych fanów górskiej przygody MTB z bezpieczeństwem tych, którzy przygodę MTB z górami dopiero rozpoczynają – to idea przyświecająca tworzeniu trasy.

Dzięki rosnącej popularności maratonu wśród zawodników, publiczności i turystów Wąchock staje się nie tylko stolicą humoru ale również stolicą aktywności, ducha rywalizacji i zasad fair play rozgry- wanych w doskonałej atmosferze kolarskiego święta. Idący z tym w parze rozwój infrastruktury, również rowerowej, takiej jak ścieżki rowerowe, budzące wrażenie 200mb pumptrucka czy największy w regionie, doskonale dostosowany do potrzeb fanów BMX skatepark pozwalają na rozwój zainteresowań, pasji czy po prostu zdrowego trybu życia.

Przy okazji kolarskiego święta pragnę Państwa serdecznie zachęcić do zwiedzania Wąchocka i okolic. Zgodnie z naszym hasłem „Między historią a humorem” każdy turysta może znaleźć coś interesującego dla siebie. Wyjątkowe opactwo cysterskie z XIII wieku, liczne zabytki architektoniczne i przyrodnicze a także utrwalone w Alei Humoru żeliwne dowcipy, które wiodą do jedynego w Polsce pomnika sołtysa stanowią klamrę spinającą wszystko co jest „między historią a humorem”. A w tym „między” każdy może znaleźć coś dla siebie. Wspaniały natura, nowoczesna infrastruktura rekreacyjno-sportowa oraz odzwierciedlająca się brakiem marketów idea „slow city” tworzą specyficzny klimat Wąchocka.

Synchroniczne pływanie na „Wąchock 2013”, saharyjskie upały podczas „Wąchock 2014”. Jak będzie w tym roku? Do zobaczenia w Wąchocku!

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.