DMP MTB: OTWOCK

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Oddalony od Warszawy o zaledwie 20 km Otwock trzy razy gościł już LOTTO Poland Bike Marathon, w tym roku był inauguracyjną areną cyklu. Tym razem zadebiutuje jako gospodarz rywalizacji o tytuły mistrzów Polski w jeździe drużynowej na czas. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów, znajdą się na stadionie OKS Start Otwock przy ul. Sportowej 1.

3-4 OSOBOWE EKIPY

- Zapraszam do Otwocka na mistrzowską rywalizację zespołów złożonych z amatorów jazdy na rowerach górskich. Trasa wyścigu poprowadzi szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs, pomysłodawca Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów. - To niezwykle widowiskowa konkurencja. Biorą w niej udział w niej 3-4 osobowe ekipy, startujące w 60-sekundowych odstępach.

PIĘĆ KATEGORII

Zespoły będą rywalizować w pięciu kategoriach: Kobiety Open, trzech męskich ( Juniorzy do 18 lat, Elita 19-39 lat i Masters 40+ lat) oraz w Mix Open (razem mężczyźni i co najmniej jedna kobieta, bez podziału na wiek, z dodatkową klasyfikacją rodzinną).

KATEGORIE WIEKOWE

Juniorzy (do 18 lat) - rok ur. 1997 i młodsi, Elita (19-39 lat) - rok. ur. 1996 – 1976, Masters (40 lat i więcej) - rok. ur. 1975 i starsi

KATEGORIE OPEN

Kobiety Open, Mix Open

DYSTANSE

Kolarska runda w Otwocku liczy 25 km. Taki właśnie dystans będą miały do pokonania drużyny kobiet, Mix Open, juniorów i masters. Natomiast elita będzie ścigać się na trasie 50 km (dwie rundy po 25 km). Losowanie kolejności startowej odbędzie się o godz. 12.00. Start pierwszej drużyny o godz. 12.30. Zwycięskie zespoły podczas dekoracji otrzymają medale oraz prestiżowe koszulki Drużynowych Mistrzów Polski MTB Amatorów 2015.

WSPÓŁPRACA

VIII Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów organizowane są przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka i klubem OKS Start Otwock.

TO NIEZWYKLE WIDOWISKOWA KONKURENCJA. RYWALIZACJA W 5 KATEGORIACH

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.