NA PODBÓJ POWIATU OSTROWSKIEGO

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Kolorowy peleton Poland Bike, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, obiera kierunek na powiat ostrowski w północno-wschodniej części Mazowsza. W niedzielę 19 lipca w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się dziesiąty etap tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Miasteczko kolarskie, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się, tak jak przed rokiem, w pobliżu Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia ks. płk. Antoniego Warakomskiego przy ulicy Pawła Jasienicy 23. To będzie już czwarta z rzędu wizyta LOTTO Poland Bike Marathon w Jasienicy w powiecie ostrowskim.

BĘDZIE MALOWNICZO

- Wracają „puszczańskie klimaty” - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Trasa w powiecie ostrowskim wiedzie głównie przez malownicze dukty leśne i szlaki Puszczy Białej. Absolutnie do przejechania dla każdego. Stosunkowo łatwa i przyjemna. Zapraszam miłośników „dwóch kółek” do Jasienicy w powiecie ostrowskim w niedzielę 19 lipca. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask.

DYSTANSE

Rywalizacja odbędzie się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (57 km), MINI (30 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczen- nic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa powiatu ostrowskiego). Dodatkowo na trasie MINI (30 km) mieszkańcy powiatu Ostrów Mazowiecka będą rywalizować w mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

WSPÓŁPRACA

X etap LOTTO Poland Bike Marathon w Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej organizowany jest we współpracy ze Starostwem Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

TRASA W POWIECIE OSTROWSKIM WIEDZIE PRZEZ SZLAKI PUSZCZY BIAŁEJ

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.