FINAŁ POLAND BIKE W WARSZAWSKIM WAWRZE

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Wniedzielę 11 października w warszawskiej dzielnicy Wawer odbędzie się ostatni, szesnasty etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015. Stołeczny Wawer czwarty raz z rzędu stanie się finałową areną, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Atmosferę Wielkiego Finału LOTTO Poland Bike Marathon będzie można poczuć już dzień wcześniej. W sobotę 10 października na finałowej trasie odbędą się XI Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta finałowych wyścigów rozgrywanych pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

TRASA GODNA FINAŁU

- Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat”. Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza i zarazem techniczna trasa. Jest to szlak MTB, który powstał z inicjatywy ekipy Poland Bike i władz dzielnicy Wawer, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Finisz sezonu zapowiada się niezwykle pasjonująco. Różnice w klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach nie są duże. Dlatego możemy spodziewać się wielu emocji zarówno na trasie, jak i podczas dekoracji.

TRZY DYSTANSE

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (47 km), MINI (25 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w kolarstwie górskim). Dodatkowo podczas finałowej rywalizacji w LOTTO Poland Bike Marathon odbędą się V Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego (rywalizacja na trasie MINI – 25 km, start z 5 sektora). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

FINAŁOWA DEKORACJA

Koniec tradycyjnie wieńczy dzieło. W warszawskim Wawrze nastąpi finałowa dekoracja uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2015. Nagrody otrzymają najpierw najlepsi w poszczególnych kategoriach i dystansach etapu, ale to będzie przedsmak wielkiego nagradzania. Dekoracja klasyfikacji generalnej LOTTO Poland Bike Marathon 2015 obejmie po sześć osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI, FAN i Mini Cross. Na scenie pojawią się również po trzy najlepsze drużyny oraz rodziny.

WSPÓŁPRACA

Finałowy, XVI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 organizowany jest we współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy, Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

FINISZ SEZONU ZAPOWIADA SIĘ NIEZWYKLE PASJONUJĄCO. RÓŻNICE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ NA POSZCZEGÓLNYCH DYSTANSACH NIE SĄ DUŻE.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.