OTWOCK NA INAUGURACJĘ SEZONU ROWEROWEGO

PRZED NAMI PIERWSZY ETAP LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2016!

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Najwyższa pora rozkręcić dwa kółka! Grzegorz Wajs i ekipa Poland Bike zapraszają w sobotę 2 kwietnia do Otwocka na pierwszy etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon 2016. Oddalony od Warszawy o zaledwie 20 km Otwock czwarty raz z rzędu znalazł się na mapie Poland Bike, a po raz drugi stanie się inauguracyjną areną cyklu. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdą się na stadionie OKS Start Otwock przy ul. Sportowej 1.

SZLAKAMI I DUKTAMI LEŚNYMI

- Zapraszam do Otwocka na przywitanie wiosny na dwóch kółkach - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - To „miasto z dobrym klimatem”. Trasa wie- dzie szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Będzie to jednocześnie szczególny etap, bo podobnie upamiętniający zmarłego dwa lata temu Andrzeja Litwinienkę, wspaniałego kolarza z Otwocka, wielkiego przyjaciela Poland Bike.

WYDMY I TORFOWISKA

Otwock i jego okolice to tzw. „zielone płuca Warszawy”, gdzie znajdziemy korzystny mikroklimat, a balsamiczny aromat sosen sprzyja wielogodzinnym pieszym i rowerowym wędrówkom. Zwolennicy mocniejszych wrażeń też znajdą tu coś dla siebie. Wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, ukształtowane przez naturę przed tysiącami lat, do tego podmokłe torfowiska, mogą stanowić nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wymagających miłośników jazdy na rowerach górskich. Krótszy dystans MINI zamknie swoją rundę w okolicy Celestynowa, natomiast dłuższy MAX pojedzie dalej na południe, gdzie teren jest jeszcze mocniej pofałdowany.

DYSTANSE

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (61 km), MINI (27 km) oraz FAN (7,5 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Otwocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na stadionie OKS Start Otwock swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

WSPÓŁPRACA

I etap LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, klubem OKS Start Otwock i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

TRASA WIEDZIE SZLAKAMI I DUKTAMI LEŚNYMI MAZOWIECKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.