ZAPOWIEDŹ ETAPU

LOTTO POLAND BIKE MARATHON WRACA DO LEGENDARNEJ TWIERDZY MODLIN.

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Wniedzielę 24 kwietnia, cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawita ósmy raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego, oddalonego od Warszawy o zaledwie 34 km. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się na mapie Poland Bike od samego początku.

START WZDŁUŻ KOSZAR

Nowa będzie lokalizacja kolorowego miasteczka kolarskiego. Start i meta wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon znajdą się w niezwykle atrakcyjnym miejscu fortecy - na terenie Warszawa Modlin Smart City - w pobliżu najdłuższego w Europie budynku, będącego koszarami wojskowymi, liczącego 2250 m długości.

BĘDZIE SPORO ATRAKCJI

- Zapowiada się super weekend - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Do Twierdzy Modlin warto wybrać się już w sobotę, dzień przed zawodami. Atrakcji jest sporo. Będzie wyjątkowa możliwość zwiedzenia z przewodnikiem najdłuższego budynku w Europie, dni otwarte w muzeum, zabawa w poszukiwacza skarbu, wycieczka śladami niedźwiedzicy polarnej oraz zniżki w hotelach i restauracjach. 23 i 24 kwietnia odbędzie się kolejna edycja akcji „Twierdza Modlin za półdarmo”.

„WAJSGÓRA” CZEKA

To będzie jeden z najciekawszych i najbardziej „górzystych” wyścigów w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon 2016. Do zdobycia będzie wymagający podjazd zwany „WajsGórą”, a do pokonania m.in. zapierające dech w piersiach urokliwe wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Dużą atrakcją będą też przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin.

TRZY DYSTANSE

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (48 km), MINI (24 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Warszawa-Modlin Smart City i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

DO ZDOBYCIA BĘDZIE WYMAGAJĄCY PODJAZD ZWANY „WAJSGÓRĄ”

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.