TWIERDZA MODLIN ZNÓW ZDOBYTA

PODSUMOWANIE: 1000 ROWERÓW W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM!

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

To już kolarska tradycja. Legendarna Twierdza Modlin ponownie została zdobyta! Drugi etap LOTTO Poland Bike Marathon 2016, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim. Ta miejscowość na mapie Poland Bike gości od samego początku, czyli ośmiu lat. Frekwencja ponownie dopisała i co ważne - z roku na rok jest znacznie wyższa. Na starcie, pierwszy raz na terenie Warszawa-Modlin Smart City, stanęło tym razem - i to mimo niesprzyjającej pogody - prawie 1000 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Na trasie było wszystko. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów oraz przejazdy przez historyczne fortyfikacje Twierdzy. Każdy też mógł zmierzyć się z „Wajsgórą”, wymagającym podjazdem w okolicach Modlina.

MAX

Na najdłuższym dystansie MAX (50 km) zwyciężył Bartosz Grędziński (TRW Cloudware Team), przed Mariuszem Marszałkiem (Trybik Northwave Team) i Łukaszem Góralewskim (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet wygrała Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Urszulę Luboińską (Trezado Bi/ ketires.pl) i Annę Urban (TRW Cloudware Team).

MINI

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Kacper Cacko (APS Polska Cozmobike), przed Pawłem Błachuckim (Alltop Stag Team) i Andrzejem Miszczukiem (Inżynieria Rowerowa). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware Team), która wyprzedziła Dorotę Czajkowską (Mysiadło) i Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team).

FAN

Na dystansie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Nowego Dworu Mazowieckiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Mikołaj Łukasik (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski), przed Antonim Kidą (Opty Grodzisk Mazowiecki) i Mateuszem Konwińskim (LUKS Dwójka Stryków). W gronie dziewcząt najlepsza była Dominika Wiśniewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), która finiszowała przed Katarzyną Praszczałek (Dynamik Art) i Weroniką Wojciechowską (TRW Cloudware Team). Swoje wyścigi tradycyjnie mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike w Warszawa-Modlin Smart City jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNY I RODZINY

W rywalizacji drużynowej w Nowym Dworze Mazowieckim triumfował TRW Cloudware Team, przed Wola Bike Orbea Team i New Age Fitness SklepRowerowy. pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Żeszczyńskimi i Gregorowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzą wspólnie Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team) i Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), a w gronie kobiet liderką jest Dorota Czajkowska (Mysiadło).

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon 2016 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Warszawa-Modlin Smart City i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę, 1 maja w Legionowie, gdzie odbędzie się III etap LOTTO Poland Bike Marathon 2016.

NA STARCIE, PIERWSZY RAZ NA TERENIE WARSZAWA-MODLIN SMART CITY, STANĘŁO PRAWIE 1000 MIŁOŚNIKÓW JAZDY NA DWÓCH KÓŁKACH

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.