KOLARSKA FALA W KOZIENICACH

PODSUMOWANIE: LOTTO POLAND BIKE MARATHON PO TRZECH LATACH WRÓCIŁ DO PUSZCZY KOZIENICKIEJ

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - NEWS -

Przy żarze lejącym się z nieba 600 miłośników jazdy na rowerach górskich wzięło udział w szóstym etapie tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Start i meta wyścigów z kolorowym, kolarskim Miasteczkiem Poland Bike znajdowały się na stadionie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Trasa wiodła ścieżkami i szlakami Puszczy Kozienickiej, do której LOTTO Poland Bike Marathon wrócił po trzech latach przerwy.

MAX

Rywalizację na najdłuższej trasie MAX (68 km) zdominowali kolarze TRW Cloudware Team. Czwórka uciekinierów wspólnie wjechała na metę. Swoje pierwsze zwycięstwo w LOTTO Poland Bike Marathon odniósł Mariusz Pałyga. Za nim uplasowali się Kamil Kuszmider, Bartosz Grędziński i Łukasz Góralewski (wszyscy czterej z TRW Cloudware Team). Wśród kobiet, już trzeci raz w obecnym sezonie, najlepsza była Urszula Luboińska (Trezado Biketires. pl), która tym razem wyprzedziła Katarzynę Pakulską (TRW Cloudware Team) i Agnieszkę Zych (Absolute Bike Team).

MINI

Na dystansie MINI (33 km) pierwszy na mecie, drugi raz w LOTTO Poland Bike Marathon 2016, zameldował się Michał Dobrzyński (Alltop Stag Team), który finiszował przed Patrykiem Białkiem (Rowerowa Team) i Pawłem Błachuckim (Alltop Stag Team). W gronie kobiet trzeci raz z rzędu w tym sezonie triumfowała Dorota Czajkowska (debiutująca w barwach Wola Bike Orbea Team), przed Ewą Kubiak (Loyality Point Racing Team) i Katarzyną Gregorowicz (Wola Bike Orbea Team).

FAN

Na trasie FAN (7 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Kozienic w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył, niepokonany w tym sezonie, Olaf Kobus (Warszawski Klub Kolarski), przed Michałem Pietrasem (Pogoń Mostostal Puławy) i Aleksandrem Tuszem (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski). Rywalizację dziewcząt wygrała Dominika Wiśniewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), przed Marianną Żylik (Warszawski Klub Kolarski) i Martą Rusek z Warszawy. Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

DRUŻYNOWO I RODZINNIE

W rywalizacji drużynowej w Kozienicach zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Absolute Bike Team i Mybike.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Sienkiewiczowie, przed Gregorowiczami i Żeszczyńskimi. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzą nadal Łukasz Góralewski ( TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team).

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon w Kozienicach został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim w Kozienicach, Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.