10 LIPCA. CZAS NA ZJAZDY I PODJAZDY W NOWINACH

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - POLAND BIKE -

Wniedzielę 10 lipca w gminie Sitkówka-Nowiny koło Kielc odbędzie się dziesiąty spośród 15 tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon zawita do gminy Sitkówka-Nowiny drugi raz z rzędu. Kolorowe Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się, podobnie jak rok temu, na Placu Festynowym, przy ul. Perłowej w Nowinach. To będzie zarazem pierwszy z dwóch etapów zaliczanych do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska” w ramach LOTTO Poland Bike Marathon.

WYMAGAJĄCO I TECHNICZNIE

- Z wielką radością wracamy w Góry Świętokrzyskie - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Czeka na nas wymagająca i techniczna trasa w urokliwej gminie Sitkówka-Nowiny. Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask. Zapraszam całe rodziny w niedzielę 10 lipca do gminy Sitkówka-Nowiny!

DYSTANSE

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX ( 46 km), MINI ( 26 km) oraz FAN ( 8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa gminy Sitkówka- Nowiny w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2- 4 i 5- 6 lat.

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon w Sitkówce- Nowinach organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Sitkówka- Nowiny. Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.