BYŁO: WĄCHOCK

TO BYŁO GODNE ZWIEŃCZENIE KLASYFIKACJI GÓRSKIEJ „KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA” W LOTTO POLAND BIKE MARATHON

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Wąchock na mapie Poland Bike znalazł się czwarty raz z rzędu. Tym razem był areną jedenastego etapu tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie miasteczko w Wąchocku zostało zlokalizowane w pobliżu XII-wiecznego Klasztoru Cystersów.

REKORD UCZESTNIKÓW

Wąchock co roku zaskakuje i zyskuje na popularności. Teraz mimo wakacyjnej pory i żaru lejącego się z nieba na starcie stawiło się aż 650 miłośników „dwóch kółek”. Tylu kolarzy w Wąchocku jeszcze nie było. Niezwykle atrakcyjna i wymagająca trasa prowadziła duktami i szlakami turystycznymi przez Sieradowicki Park Krajobrazowy. Zwolennicy mocnych wrażeń MTB mieli tu wszystko. W świętokrzyskich kniejach roiło się od mozolnych wspinaczek, wymagających pod- jazdów oraz karkołomnych zjazdów.

DWA ETAPY KORONY

- Dzięki klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska” promujemy ten region Polski wśród kolarskich maratończyków – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – W tym roku najlepszych „górali” wyłoniły dwa etapy w województwie świętokrzyskim rozegrane w Sitkówce-Nowinach i właśnie w Wąchocku.

MAX

Na dystansie MAX (59 km) trzeci raz w tym sezonie wygrał Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team), przed Ernestem Kurowskim (Wola Bike Orbea Team) i Adrianem Jusińskim (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet piąte zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon odniosła niepokonana Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team). Tym razem wyprzedziła Zofię Czyż (RowerMojeŻycie.pl) i Katarzynę Polakowską (Romet Racing Team).

MINI

Trasę MINI (32 km) najszybciej, pierwszy raz w obecnym sezonie, pokonał Jakub Wolcendorf ( Jacoobcycles.com), finiszując przed Pawłem Piętą (Rafako MTB Team) i Michałem Kamińskim (TS Meran Otwock). W gronie kobiet najlepsza była pochodząca z okolic Wąchocka Barbara Kleczaj (Wola Bike Orbea Team). Dla niej również było to pierwsze zwycięstwo w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon, a wcześniej - co ciekawe - trzykrotnie była druga. Tym razem drugie miejsce zajęła Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team), a trzecie Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

FAN

Na trasie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Wąchocka w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Patryk Rzepecki (Warszawski Klub Kolarski), przed Jakubem Kowalczykiem (UKS MDK Tytan Radom) i Mikołajem Łukasikiem (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski). W stawce dziewcząt najszybsza okazała się Weronika Jankowska z Sulejówka, przed Katarzyną Praszczałek (Dynamik-ART) i Martą Rusek z Warszawy. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5- 6 lat.

DRUŻYNOWO

W rywalizacji drużynowej zwyciężył Wola Bike Orbea Team, przed TRW Cloudware Team i Mybike.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Sienkiewiczami i Marcinkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzą nadal Łukasz Góralewski ( TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska ( Wola Bike Orbea Team).

KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA

Klasyfikację górską „Korona Świętokrzyska” w LOTTO Poland Bike Marathon 2016 wygrali: na dystansie MAX - Mariusz Marszałek (Trybik Northwave Team) i Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), na MINI - Paweł Pięta (Rafako MTB Team) i Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team), a na FAN - Patryk Rzepecki (Warszawski Klub Kolarski) i Weronika Jankowska z Sulejówka.

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon w Wąchocku został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Wąchocka, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

NA STARCIE STAWIŁO SIĘ AŻ 650 MIŁOŚNIKÓW „DWÓCH KÓŁEK”. TYLU KOLARZY W WĄCHOCKU JESZCZE NIE BYŁO

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.