ZAPOWIEDŹ: XC

POLAND BIKE XC WRACA NA SŁYNNĄ GÓRĘ KAZURY W WARSZAWIE

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Wsobotę 10 września na warszawskim Ursynowie miłośnicy jazdy na rowerach górskich rozpoczną rywalizację w Poland Bike XC 2016. To będzie seria trzech wyścigów. Dwa z nich odbędą się na terenie warszawskiej dzielnicy Ursynów. 10 września amatorzy MTB będą zdobywać Górę Kazury, a 15 października Kopę Cwila. Areną trzecich zawodów w formule XC będzie 4 grudnia Konstancin-Jeziorna. Poland Bike XC 2016 jest zaliczany do punktacji Omnium Poland Bike 2016.

W sobotę 10 września Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się u podnóża Wzgórza Trzech Szczytów na warszawskim Ursynowie. Jest to sztuczne wzniesienie (zwane również Kazurówką, czy Górą Kazury) na osiedlu Natolin w rejonie ulicy Kazury, około 200 metrów od północnej granicy Lasu Kabackiego.

- Wyścig XC, czyli kolarski cross w formacie olimpijskim na wytyczonej rundzie, jest niezwykle widowiskowy. Z jednego miej- sca możemy obserwować niemal całą rywalizację – mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike XC i LOTTO Poland Bike Marathon. - Runda na Górze Kazury będzie liczyć 3 km. Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask.

Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, będą miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem już na trasie 3-kilometrowej rundy będą rywalizować amatorzy „dwóch kółek” w wielu kategoriach wiekowych.

Najdłuższy dystans MAX (18 km – sześć rund po Górze Kazury) pokonają zawodnicy i zawodniczki w czterech rocznikach 19982001, 1987-1997, 1977-1986 oraz 1976 i starsi. We wszystkich kategoriach wiekowych obowiązuje system elektronicznego pomiaru czasu.

Zawody Poland Bike XC na Górze Kazury są organizowane przez ekipę Poland Bike przy współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy.

WYŚCIG XC, CZYLI KOLARSKI CROSS W FORMACIE OLIMPIJSKIM NA WYTYCZONEJ RUNDZIE, JEST NIEZWYKLE WIDOWISKOWY

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.