ZAPOWIEDŹ: WAWER

24 WRZEŚNIA WARSZAWSKI WAWER BĘDZIE ARENĄ FINAŁU LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2016

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Meta już blisko! W sobotę 24 września w warszawskiej dzielnicy Wawer odbędzie się ostatni, piętnasty etap LOTTO Poland Bike Marathon 2016. Stołeczny Wawer piąty raz z rzędu stanie się finałową areną, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów rozgrywanych pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

MALOWNICZA TRASA

- Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat” - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza i zarazem techniczna trasa. Jest to Wawerski Szlak MTB, który powstał z inicjatywy ekipy Poland Bike i władz dzielnicy Wawer, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

DYSTANSE

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (51 km), MINI (26 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w kolarstwie górskim). Dodatkowo odbędą się VI Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego (rywalizacja na trasie MINI – 26 km, start z 5 sektora). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

FINAŁOWA DEKORACJA

W warszawskim Wawrze nastąpi dekoracja klasyfikacji generalnej LOTTO Poland Bike Marathon 2016, która obejmie po sześć najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI, FAN i Mini Cross, a także po sześć najlepszych osób z kategorii Open na dystansach MAX, MINI i FAN. Na scenie pojawią się również po trzy najlepsze drużyny oraz rodziny.

WSPÓŁPRACA

Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2016 organizowany jest we współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy, Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

NA MIŁOŚNIKÓW DWÓCH KÓŁEK CZEKA MALOWNICZA I ZARAZEM TECHNICZNA TRASA.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.