ZAPOWIEDŹ: RADZYMIN

6 MAJA KOLOROWY PELETON LOTTO POLAND BIKE MARATHON WRACA DO RADZYMINA!

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Wsobotę 6 maja, jedna z najstarszych miejscowości na Mazowszu, oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km, będzie areną czwartego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się, podobnie jak przed rokiem, przy Zespole Szkół im. E.Czartoryskiej w Radzyminie, przy ul. Konopnickiej 24. To historyczne miejsce. W Radzyminie w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”.

W WIDŁACH BUGU I NARWI

- Radzymin ze swoimi pagórkowatymi okolicami powinien przypaść do gustu miłośnikom jazdy na dwóch kółkach - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Trasa jest niezwykle zróżnicowana. Przebiega w widłach Bugu i Na- rwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin - Rynia - Białobrzegi, naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów. Zapraszam na „kolarską bitwę” do Miasta Cudu nad Wisłą w sobotę 6 maja!

TRASY DO WYBORU

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (55 km), MINI (27 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Wyścig na trasie FAN będzie zaliczany do Pucha- ru Mazowsza w kategoriach żak i młodzik. Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje zawody Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

WSPÓŁPRACA

LOTTO Poland Bike Marathon 2017 w Radzyminie organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.