PRZYPOMINAMY ETAPY 2017

W 2017 ROKU LOTTO POLAND BIKE MARATHON TO AŻ 17 ETAPÓW

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Przed nami finałowy etap LOTTO Poland Bike Marathon w bieżącym roku. A jak i gdzie mieliśmy okazję ścigać się od marca? Przypominamy!

26.03: OTWOCK

To był wymarzony początek sezonu. LOTTO Poland Bike Marathon piąty raz z rzędu zawitał do podwarszawskiego Otwocka. „Miasto z dobrym klimatem” trzeci raz było inauguracyjną areną cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja, mimo dość „niepewnej” pogody, okazała się znakomita. Na starcie pierwszego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon stanęło aż 1000 amatorów jazdy na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdowało się na stadionie klubu OKS Start Otwock, a finisze na bieżni przypominały niezapomniane Wyścigi Pokoju. Był to jednocześnie szczególny etap, bo ponownie upamiętniający zmarłego trzy lata temu Andrzeja Litwinienkę, wspaniałego kolarza z Otwocka, wielkiego przyjaciela Poland Bike.

23.04: NOWY DWÓR MAZ.

Legendarna Twierdza Modlin ponownie została zdobyta! Drugi etap został rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim. Ta miejscowość na mapie Poland Bike gości od samego początku, czyli dziewięciu lat. Na starcie, ponownie na terenie Warszawa-Modlin Smart City, stanęło tym razem - i to mimo bardzo niesprzyjającej pogody - 700 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Na trasie było wszystko. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów oraz przejazdy przez historyczne fortyfikacje Twierdzy. Każdy też mógł zmierzyć się z „Wajsgórą”, wymagającym podjazdem w okolicach Modlina.

30.04: LEGIONOWO

„Legionowo porusza!” Oficjalne, legionowskie hasło ponownie idealnie oddało klimat LOTTO Poland Bike Marathon. Tłum miłośników dwóch kółek zawitał do Legionowa. Na starcie trzeciego w tym roku etapu cyklu wyścigów stanęło 750 amatorów jazdy na rowerach górskich. Legionowo już ósmy raz z rzędu znalazło się na mapie Poland Bike. - Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w okolicach Legionowa było wszystko – podsmuwywał organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, krętych, malowniczych ścieżek. Prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków.

6.05: RADZYMIN

To był prawdziwa kolarska bitwa! Kolorowy peleton LOTTO Poland Bike Marathon zawitał do Radzymina, czyli miasta „Cudu nad Wisłą”. W czwartym etapie wystartowało 750 amatorów na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się, tak jak przed rokiem, przy Zespole Szkół im. Eleonory Czartoryskiej. Niezwykle zróżnicowany radzymiński szlak okazał się sporym wyzwaniem dla uczestników, o czym świadczą czasy najlepszych na mecie Trasa przebiegała w „widłach” Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin - Rynia - Białobrzegi – Radzymin. Naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów.

14.05: NADARZYN

Gmina Nadarzyn piąty raz z rzędu znalazła się na mapie LOTTO Poland Bike Marathon i ponownie wzbudziła duże zainteresowanie amatorów MTB. Piąty etap zgromadził na starcie w Młochowie 800 miłośników jazdy na rowerach górskich. Kolejny raz w LOTTO Poland Bike Marathon z powodzeniem ścigali się olimpijczyk z Atlanty, prekursor MTB w Polsce Sławomir Barul i świetny przełajowiec Sylwester Szturnoga Obaj stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. Natomiast na scenie najlepszych dekorował Lechosław Michalak, kolarski mistrz Polski i uczestnik Wyścigów Pokoju.

28.05: GÓRA KALWARIA

Blisko 750 amatorów MTB stanęło na starcie szóstego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Ta podwarszawska miejscowość znajduje się od samego początku, czyli od dziewięciu lat. Trasa prowadziła w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą wokół historycznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Teren dość pagórkowaty. I jeszcze finisz jak na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix. Na deser ścigania w Górze Kalwarii czekał wymagający podjazd po bruku.

3.06: URSZULIN

Kolarski peleton zawitał na Lubelszczyznę. Siódmy etap tegorocznego cyklu został zorganizowany w Urszulinie w powiecie włodawskim. To serce Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Przepiękna lokalizacja w otoczeniu jezior i dziewiczej przyrody.

11.06: LUBLIN

Kolarski peleton LOTTO Po- land Bike Marathon zadebiutował w Lublinie. Bazą imprezy był „Słoneczny Wrotków”, położony nad Zalewem Zemborzyckim obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. W tym urokliwym miejscu znajdowało się kolorowe Miasteczko Poland Bike ze startem i metą wyścigów.

18.06: NOWINY

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon, pierwszy raz w tym roku odwiedził województwo świętokrzyskie i zawitał do gminy Sitkówka-Nowiny. W dziewiątym już etapie tegorocznego cyklu rywalizowało 400 amatorów na rowerach górskich. To był jednocześnie pierwszy z dwóch etapów zaliczanych do klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska”. Położona w Górach Świętokrzyskich gmina Sitkówka-Nowiny była areną jednego z najtrudniejszych i najciekawszych etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2017.Były „prawdziwe” góry, mozolne wspinaczki, szalone zjazdy i bardzo techniczne „single”. Istny raj dla miłośników MTB.

02.07: PŁOCK

Pół tysiąca amatorów kolarstwa górskiego stawiło się na starcie dziesiątego etapu cyklu Lotto Poland Bike Marathon, rozegranego w pierwszą niedzielę lipca w Płocku. Zawody pod wodzą Grzegorza Wajsa odbyły się tu już po raz ósmy z rzędu. „To taki prawdziwy klasyk Mazowsza. Trasa w Płocku przebiega szerokimi, twardymi duktami i wąwozami na wysokiej skarpie wiślanej. Interwałowa i pagórkowata z solidnymi jak na Mazowsze podjazdami i technicznymi zjazdami.” - mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon, Grzegorz Wajs.

09.07: WĄCHOCK

Wąchock znów okazał się nie lada wyzwaniem dla amatorów MTB. Ta świętokrzyska miejscowość, znana z poczucia humoru, na mapie LOTTO Poland Bike Marathon znalazła się piąty raz z rzędu. Tym razem była areną jedenastego etapu tegorocznego cyklu wyścigów na rowerach górskich. Gościem specjalnym w Wąchocku był wybitny kolarz sprzed lat Zenon Jaskuła, wicemistrz olimpijski i pierwszy Polak, który wygrał etap i stanął na podium klasyfikacji generalnej Tour de France. Blisko pół tysiąca osób zmierzyło się z niezwykle atrakcyjną i wymagającą trasą, która prowadziła duktami i szlakami turystycznymi przez Sieradowicki Park Krajobrazowy. W świętokrzyskich kniejach roiło się od mozolnych wspinaczek, wymagających podjazdów oraz karkołomnych zjazdów. To było zarazem zwieńczenie klasyfikacji górskiej „Korona Świętokrzyska” w LOTTO Poland Bike Marathon. - Dzięki klasyfikacji górskiej promujemy województwo świętokrzyskie wśród kolarskich maratończyków - mówił Grzegorz Wajs - w tym roku najlepszych „górali” wyłoniły dwa etapy rozegrane w Sitkówce-Nowinach i właśnie w Wąchocku.

23.07: KOZIENICE

Przez Kozienice przetoczyła się kolarska fala. Przy żarze lejącym się z nieba ponad 600 miłośników jazdy na rowerach górskich wzięło udział w dwunastym etapie tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Trasa wiodła m.in. ścieżkami i szlakami Puszczy Kozienickiej.

13.08: STĘŻYCA

Znajdująca się na granicy Mazowsza i Lubelszczyzny Stężyca koło Dęblina była areną trzynastego już spośród siedemnastu etapów cyklu wyścigów amatorów MTB, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolorowe Miasteczko Poland Bike ze startem i metą zawodów znalazło się na terenie ośrodka „Wyspa Wisła” w Stężycy. Tradycyjnie miłośnicy jazdy na rowerach górskich mieli do wybo- ru dwie trasy, przebiegające ścieżkami i duktami leśnymi w dolinie środkowej Wisły.

26.08: NIEPORĘT

Przez dwa dni podwarszawska gmina Nieporęt należała do miłośników jazdy na rowerach górskich. Najpierw blisko 700 osób wystartowało w czternastym etapie tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, a dzień później 47 zespołów rywalizowało dziesiątych Drużynowych Mistrzostwach Polski MTB Amatorów. - Opinie rowerowych maratończyków są jednoznaczne. Nieporęt zdał kolarski egzamin na szóstkę z plusem - powiedział Grzegorz Wajs. - Malownicze szlaki w Lasach Nieporęckich zachwyciły amatorów dwóch kółek już podczas Zimowego Poland Bike Marathon. Teraz przyszła pora na kolejny debiut Nieporętu na mapie Poland Bike, tym razem w letniej scenerii głównego cyklu. Dla Nieporętu był to podwójny debiut. Gmina leżąca nad Zalewem Zegrzyńskim dzień po LOTTO Poland Bike Marathon była areną jubileuszowych, bo dziesiątych już Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów. Rywalizacja w Lasach Nieporęckich stała na wysokim poziomie, odbyła się w pięciu kategoriach i wzięło w niej udział 47 ekip.

2.09: MARKI

To był prawdziwy sprawdzian kolarskich charakterów i zarazem pożegnanie wakacji na dwóch kółkach! Kolorowy peleton LOTTO Poland Bike Marathon trzeci raz z rzędu zawitał do podwarszawskich Marek. Ta miejscowość, niemal przylegająca do stolicy, była areną piętnastego już etapu tegorocznego cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Na starcie wyścigów, mimo chłodu i deszczu, stawiło się ponad 700 amatorów jazdy na rowerach górskich.

17.09: KONSTANCINJEZIORNA

LOTTO Poland Bike Marathon, czwarty raz w historii zawitał do jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Kolarskie Miasteczko Poland Bike znajdowało się w przepięknym Parku Zdrojowym, a wyścigi przebiegały ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. W przedostatnim, szesnastym już etapie tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon wystartowało blisko 800 miłośników jazdy na rowerach górskich.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.