6-8.07: KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA

TO BĘDĄ NIESAMOWITE TRZY DNI W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH. W DNIACH 6-8 LIPCA W WĄCHOCKU I SITKÓWCE-NOWINACH ODBĘDZIE SIĘ PIERWSZA, A ZATEM HISTORYCZNA KORONA ŚWIĘTOKRZYSKA - GÓRSKA ETAPÓWKA MTB

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - PIERWSZA STRONA -

Wciągu trzech dni zostaną rozegrane trzy etapy. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest ekipa Poland Bike, na czele z Grzegorzem Wajsem, organizatorem cyklu LOTTO Poland Bike Marathon.

RODZINNY CHARAKTER

- Zapraszam do Wąchocka i Sitkówki-Nowin wszystkich amatorów jazdy na rowerach górskich - mówi Grzegorz Wajs, organizator Korony Świętokrzyskiej. - Nasza eta- pówka będzie szczególna, bo ma również charakter rodzinny. W odróżnieniu od innych imprez tego typu do trzydniowej rywalizacji zapraszamy także młodzież i dzieci w wieku już od 7 lat.

TRZY DNI WYŚCIGÓW

Korona Świętokrzyska 2018 rozpocznie się w piątek 6 lipca w Wąchocku jazdą indywidualną na czas. Pierwszy etap odbędzie się na trasie Wąchock – Wykus. Dzień później w sobotę 7 lipca uczestników rywalizacji czeka maraton ze startem i metą w Wąchocku, a zwieńczeniem trzydniowej etapówki będzie wyścig w niedzielę 8 lipca, ze startem i metą w Sitkówce-Nowinach.

RAJ DLA AMATORÓW MTB

Trasy w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach są niezwykle cenione przez kolarskich maratończyków. Wielokrotnie odbywała się na nich rywalizacja w LOTTO Poland Bike Marathon. To prawdziwy raj dla amatorów MTB, naszpikowany zjazdami i podjazdami. Korona Świętokrzyska odbę- dzie się na trasach wymagających i technicznych, ale zarazem malowniczych i pełnych uroku, idealnych na wakacyjny weekend.

KATEGORIE

Korona Świętokrzyska w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach zostanie rozegrana w wielu kategoriach wiekowych. Na dystansie FAN będą rywalizować chłopcy i dziewczęta z roczników 2004-2011. Starsi będą mieli do wyboru dystanse MAX i MINI. Klasyfikacja Generalna obejmie też najlep- sze drużyny, rodziny oraz pary męskie i mieszane. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody i pamiątkowe upominki.

WSPÓŁPRACA

Korona Świętokrzyska - Górska Etapówka MTB organizowana jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wąchock oraz Urzędem Gminy Sitkówka-Nowiny. Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Szczegóły na: www.korona.polandbike.pl

NASZA ETAPÓWKA BĘDZIE SZCZEGÓLNA: MA CHARAKTER RODZINNY

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.