26.08: DRUŻYNY AMATORÓW MTB

ZAPOWIEDŹ: XI DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI MTB AMATORÓW W NIEPORĘCIE

Poland Bike Magazyn Rowerowy - - MEMORIALKROLAKA.PL -

Grzegorz Wajs i ekipa Poland Bike zapraszają w niedzielę 26 sierpnia do Nieporętu na XI Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów. Podwarszawska gmina Nieporęt gościła już zarówno LOTTO Poland Bike Marathon, jak i Zimowy Poland Bike Marathon, a gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów będzie drugi raz z rzędu. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów w Nieporęcie, znajdą się w nowej lokalizacji, przy ul. Kościelnej w okolicy Leśniczówki „Kąty Węgierskie”.

MALOWNICZA TRASA

– Zapraszam do Nieporętu na mistrzowską rywalizację zespołów złożonych z amatorów jazdy na rowerach górskich. Trasa wyścigu poprowadzi malowniczymi szlakami w Lasach Nieporęckich – mówi Grzegorz Wajs, organizator i pomysłodawca Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów. – To niezwykle widowiskowa konkurencja. Biorą w niej udział w niej 3-4 osobowe ekipy, startujące w 60-sekundowych odstępach.

KATEGORIE

Zespoły będą rywalizować w pięciu kategoriach: Kobiety Open, trzech męskich ( Juniorzy do 18 lat, Elita 19-39 lat i Masters 40+ lat) oraz w Mix Open (razem mężczyźni i co najmniej jedna kobieta, bez podziału na wiek, z dodatkową klasyfikacją rodzinną).

KOLARSKA RUNDA

Kolarska runda w Nieporęcie liczy 24 km. Taki dystans będą miały do pokonania drużyny w kategoriach: Juniorzy, Masters, Kobiety Open i Mix Open. Natomiast Elita będzie ścigać się na trasie liczącej 48 km (dwie rundy). Losowanie kolejności startowej odbędzie się o godz. 12.00. Start pierwszej drużyny o godz. 12.30. Zwycięskie zespoły podczas dekoracji otrzymają medale oraz prestiżowe koszulki Drużynowych Mistrzów Polski MTB Amatorów 2018. Zawody organizowane są przy współpracy z Urzędem Gminy Nieporęt.

Newspapers in Polish

Newspapers from Poland

© PressReader. All rights reserved.